У Росії хочуть відправити на війну проти України, окрім ув'язнених, ще й тих, хто поки що не отримав вирок - імовірно, лави окупаційної армії поповнять близько 20 тисяч підсудних, які зараз перебувають у СІЗО, передають Патріоти України.
"Законопроєкт, що дозволяє укладати контракти з Міноборони на стадії суду, Держдума ухвалила наприкінці вересня. Депутати проголосували за нього відразу в другому і третьому читаннях. Раніше контракт могли укладати тільки до суду або після, тобто з підслідними або з уже засудженими. Тепер цю "прогалину" усунуто", - пишуть "Важливі історії".
За даними видання, закон ще не підписаний російським лідером Володимиром Путіним, але, за даними кількох адвокатів, зараз у СІЗО триває підготовка до того, щоб підсудних "зірвати з ланцюга" і відправити на війну.
Відповідне завдання поставлено також перед військовослужбовцями, які займаються вербуванням. За даними джерела в Міноборони РФ, підготовка полягає у збиранні інформації про кількість підсудних, придатних до військової служби, і про те, як багато серед них охочих вирушити на фронт. Зазначають, що з приблизно 60 тис. підсудних планують завербувати 40%.
За словами співрозмовників "Важных историй", з кожного СІЗО можуть забрати на війну близько 100 підсудних. У Росії функціонує 210 слідчих ізоляторів, це означає, що на війну проти України можуть відправити близько 20 тис. осіб. Загалом у російських СІЗО на початку 2024 року перебувало 106 тис. росіян, серед яких не тільки підсудні, а й підслідні, обвинувачені тощо. Загалом протягом року на лаві підсудних опиняються сотні тисяч громадян РФ, які проходили у кримінальних справах. Наприклад, за 2023 рік суди розглянули кримінальні справи стосовно 769 тис. осіб.
"Для оцінки діяльності російських слідчих і оперативників з'явилися нові показники: раніше, якщо справу до суду не передали, їм це йшло в мінус, зараз - "узяли" людину, умовили на контракт - їм у плюс, та ще й премії.
Водночас, за словами одного з адвокатів, ще до ухвалення закону в тій самій Москві нестачі охочих укласти контракт із Міноборони не було в жодному із СІЗО. "За інформацією адвоката Дмитра Захватова, у ВК і СІЗО також "вербують" підписати контракт із Міноборони шляхом посилення умов утримання. Активну кампанію з вербування Захватов пов'язує з небажанням влади оголошувати другу хвилю мобілізації", - пише видання.
Разом з тим, є інформація про те, що кількість ув'язнених, готових піти воювати, зменшується. Мовляв, зеки - не нескінченний ресурс. Тому рішення про відправку на так звану "СВО" підсудних, свідчить про зменшення на передовій припливу ув'язнених. Зокрема, засудженим за легкими статтями, ті, кому недовго "сидіти", не дуже-то рвуться на фронт.
"У Росії значну частину такого контингенту вже вигребли, доводиться брати потенційних в'язнів на вході", - каже джерело "Важных историй". Воно зазначає, що відправлення на війну 40% підсудних - "це чиновницькі обіцянки, можливо, з урахуванням досвіду набору підслідних та ув'язнених".
"Чи наближає це нову хвилю мобілізації? "Залежить від того, чи вистачить у Кремля терпіння. Поки що політичне керівництво влаштовує просування військ на 400 метрів на добу і поступове сточування української армії, але все може змінитися", - вважає джерело видання.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...