Холера та гепатит А на черзі: Науковець розповів, які хвороби загрожують українцям після підриву дамби Каховської ГЕС

Території, які опинилися під водою після підриву окупантами дамби Каховської ГЕС, є не просто затопленими, а вже й забрудненими. Через це з’явився дуже високий ризик поширення інфекційних хвороб. Про це в коментарі ЗМІ розповів директор Інституту водних проблем і меліорації Нацакадемії аграрних наук Михайло Яцюк, передають Патріоти України.

"Вода, яка зійшла з водосховища – вона наситилася хімічним та токсичним забрудненням, важкими металами. Ці площі з екологічної точки зору є забрудненими. Рівень забруднення можна буде визначити шляхом лабораторного моніторингу після того, як вода зійде. Є багато засобів для очищення, але треба розуміти, що там активна зона бойових дій та є проблеми з доступом. Є ще одна величезна проблема – забруднюються підземні води, які споживаються місцевим населенням", - розповів нам Михайло Яцюк.

За його словами, є висока вірогідність того, що врожай на затоплених і підтоплених територіях теж уже є забрудненим. Крім цього, фахівець звертає увагу на те, що наслідком підриву дамби може бути забруднення Чорного моря, зокрема поблизу Одеси.

"З водосховища вже витекло 2,5 мільярда кубічних метрів води, найближчими днями буде ще витікати. Тобто буде забруднення Чорного моря. Враховуючи напрямок руху, буде забруднюватися одеське Причорномор’я. Ми це побачимо візуально. Однозначно буде забруднення нафтопродуктами, це означає, що будуть відповідні плями. Але є і група важких металів, токсичних речовин, які візуально побачити неможливо, тільки під час лабораторного дослідження", - каже Михайло Яцюк.

До цього він додає наступне: "Серйозно постраждала флора й фауна, яка потрапила в цей потік води. Скоріш за все, цей рух завершиться в Чорному морі. Все відкладеться на дні. Гірше буде, якщо зупиниться десь біля Одеси. Коли до моря потрапляє така пляма з нафтопродуктів, то для нього це надзвичайно величезний негативний вплив. Вся аквакультура може загинути".

За словами Михайла Яцюка, риба та рештки біоорганізмів потрапили на заплаву. "Зараз може розпочатися процес гниття, токсикації. Це вже буде не первинне, а вторинне забруднення", - уточнює він.

Як наслідок – холера та гепатит А

Про ризики виникнення інфекційних хвороб Михайло Яцюк каже, що вони є вкрай високими. "Ризик виникнення інфекційних хвороб дуже високий. Річ у тому, що зараз для цього дуже сприятлива ситуація через температуру повітря, спеку. Дуже швидко можуть поширитися холера, ротавіруси, гепатит А. Все це цілком ймовірно. Щодо часу, через який такі хвороби можуть з’явитися – це може поширитися як швидко, так і згодом. Мінімізувати ризики можливо, якщо провести з населенням відповідну інформаційну роботу. Перше, що необхідно зробити – забезпечити населення питною водою. Якщо громадяни будуть використовувати місцеві джерела води, то ризики зростають у рази. Якщо безпечних джерел немає, то треба елементарно кип’ятити воду, очищати її", - рекомендує Яцюк.

Джерело: ТСН.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Американський документ з "переліком реформ" не містить нічого нового. Новий поворот тільки в одному - цей документ оприлюднили, - Клімкін

четвер, 28 вересень 2023, 0:15

"Американський документ з "переліком реформ" не містить нічого нового. Від слова "взагалі" - там вже все говорено і переговорено. Там є нагальні і супернеобхідні речі, а є те, що потребує окремої розмови. Новий поворот тільки в одному - цей документ св...

"Всі російські опозиціонери чекають, що руками та життями українців буде змінений політичний устрій росії", - Олена Кудренко

четвер, 28 вересень 2023, 0:00

"Навальному дали 19 років. Але чомусь впевнена, що цей півень теж чекає, що українці дадуть йому шанс отримати владу на росії. Всі російські опозиціонери чекають, що руками та життями українців буде змінений політичний устрій росії, внаслідок її поразк...