Коли у чиновників головне план "по головах": Адвокат розповів, як службовці ТЦК хитрують з документами військовозобов'язаних, щоб уникнути законної відстрочки від мобілізації

Фактично нереформована з радянських часів система військоматів заточена на те, щоб дати визначену кількість мобілізованих. Навіть якщо ті, через порушення своїх прав звільнятимуться зі служби безпосередньо у військових частинах за вимогою законодавства

повістка

Якщо ви пішли в територіальний центр комплектування і гадаєте, що вам роз’яснять підстави, за яких ви не підлягаєте мобілізації, забудьте. Якщо ви прийшли туди та впевнені, що вам оформлять відстрочку, це не факт, констатує адвокат Роман Сімутін. Й пояснює, як правильно з’явитися в ТЦК, щоб не виникало проблем ні під час подачі документів на відстрочку, ні під час проходження військово-лікарської комісії.

«Перегляньте ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», чи є у вас підстави, за яких ви не підлягаєте мобілізації. Наприклад, у зв'язку з інвалідністю дружини або якщо батьки мають інвалідність 1-ї чи 2-ї групи, та завчасно підготуйте оригінали документів із копіями. Складіть заяву про надання відстрочки, посилаючись на зазначені документи. Якщо ви маєте певні хвороби та проходили лікування, обов’язково приготуйте виписки з історії хвороби та заяву з вимогою долучити їх до особової справи при проходженні ВЛК.

Прибувши в ТЦК, обов’язково зареєструйте заяву. Не віддайте, а зареєструйте, щоб на заяві поставили відмітку про її отримання. Для чого? Бо дуже часто працівник військкомату говорить, що це не є підставою для відстрочки, повертає заяву без реєстрації та направляє на ВЛК. Або ж хитрує та каже, що віддасте документи після проходження військово-лікарської комісії. Але після ВЛК вам одразу вручають мобілізаційне розпорядження і далі вже все. Ви не зможете на етапі оновлення облікових даних підтвердити, що у вас були обставини для відстрочки, і вам доведеться йти до суду. І якщо не доведете, що повідомляли ТЦК про наявність підстав для відстрочки саме тією відміткою на заяві, про яку говорив, то шансів виграти справу не буде".

Аналогічна ситуація, додає адвокат, з проходженням ВЛК. Наприклад, за виписками з історії хвороби ви точно обмежено придатні або ж непридатні, а комісія визнала вас придатним.

«Ви подали скаргу до центральної ВЛК, пославшись на виписки з історії хвороби, а у відповідь: нічого не знаємо, нічого не бачимо, у справі виписки відсутні. Тепер ви зрозуміли, чому так важлива заява з відміткою. Це ваш єдиний та найголовніший доказ. Фінальна порада: ніколи не передавайте оригінали документів представнику ТЦК — будуть шантажувати, скажуть, що повернуть після проходження ВЛК».

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Українські спецпризначенці кілька разів висаджувались в окупованому Енергодарі - військкор Цаплієнко

субота, 23 вересень 2023, 0:30

Українські спецпризначенці кілька разів висаджували в окупованому Енергодарі Запорізької області. Метою цього був удар по тилу окупантів. Про це йдеться у сюжеті журналіста ТСН Андрія Цаплієнка, передають Патріоти України. Унікальний спецпідрозділ ДПСУ...