Компанія Palantir забезпечить підтримку української армії в сфері ІТ


Американська ІТ-компанія Palantir Technologies Inc та Мінцифри оголосили про партнерство, яке допоможе використовувати технології компанії для підтримки оборони України.

Новину оприлюднили на офіційному сайті компанії.

Palantir – провідна компанія-виробник програмного забезпечення та постачальник хмарних рішень. Вона розширить підтримку України заради таких спільних цілей:

  • підвищення цифрових можливостей електронних публічних послуг для оборони та відбудови України;
  • підтримки та координації цифрової реконструкції України;
  • консолідації зусиль у сфері цифровізації, цифрових інновацій та інтеграції України до міжнародного ринку;
  • сприяння реалізації проєктів за підтримки Збройних Сил України.

Сьогодні підтримка Palantir для України включає надання програмного забезпечення українським силам і підтримку переселення українських біженців, у тому числі 110 000 у Великій Британії.

Підтримка ЗСУ в сфері цифрових технологій

Palantir не уточнює методи та засоби підтримки Збройних Сил України, проте, вірогідно, компанія забезпечить захистом цифрову компоненту армії та допоможе з перенесенням інформації у хмарне середовище із підтримкою критичних серверів у майбутньому. Це убезпечило б їх від потенційних російських кібератак та ракетних ударів по дата-центрах на території України.

Одним із найбільших оборонних проєктів за останнє десятиліття в армії України стала розробка та впровадження системи ситуаційної обізнаності, яка може забезпечувати військових різними даними про ворога та допомагати координувати сили на полі бою в режимі реального часу.

Такою системою в Силах оборони стала Delta. Її прийняли на озброєння на засіданні Кабміну 4 лютого. Як заявляють розробники у своїй статті, “Дельта” – це хмарна система.

Delta – це хмарна система, зайти в неї можна з ноутбука, смартфона, планшета чи іншого пристрою, де є браузер“, пояснює керівник напрямку IT ГО “Аеророзвідка” Руслан Прилипко.

Система «Дельта»

Штучний інтелект

Компанія Palantir має значний досвід у сфері розробки систем штучного інтелекту для обробки великих масивів даних та вирішення спеціалізованих задач.

Потенційна інтеграція цифрових систем на основі штучного інтелекту могла б значно посилити потенціал української армії у багатьох сферах від розвідки до військової логістики.

Так, нещодавно компанія анонсувала проєкт з розробки моделі штучного інтелекту для оптимізації процесу закупівлі продукції та поповнення запасів на замовлення цивільної організації.


Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Аналітики з'ясували, хто може очолити ПВК "Вагнер" після смерті Пригожина

понеділок, 2 жовтень 2023, 12:56

Найманці групи "Вагнера" знаходяться в підвішеному стані. Ведуться серйозні суперечки щодо того, хто очолить приватну військову кампанію після смерті Євгена Пригожина, передають Патріоти України. Аналітики Інституту вивчення війни нагадали, що президе...

Ситуація на південь від Роботиного нестабільна, складна і динамічна. Укріплення по кілька разів переходять із рук у руки, - ISW

понеділок, 2 жовтень 2023, 6:17

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) називають ситуацію на південь від Роботиного нестабільною, тактично вона складна і динамічна, оскільки важливі польові укріплення кілька разів переходили з рук в руки. Аналітики зазначають, що російські війська пр...