Компанія Palantir забезпечить підтримку української армії в сфері ІТ


Американська ІТ-компанія Palantir Technologies Inc та Мінцифри оголосили про партнерство, яке допоможе використовувати технології компанії для підтримки оборони України.

Новину оприлюднили на офіційному сайті компанії.

Palantir – провідна компанія-виробник програмного забезпечення та постачальник хмарних рішень. Вона розширить підтримку України заради таких спільних цілей:

  • підвищення цифрових можливостей електронних публічних послуг для оборони та відбудови України;
  • підтримки та координації цифрової реконструкції України;
  • консолідації зусиль у сфері цифровізації, цифрових інновацій та інтеграції України до міжнародного ринку;
  • сприяння реалізації проєктів за підтримки Збройних Сил України.

Сьогодні підтримка Palantir для України включає надання програмного забезпечення українським силам і підтримку переселення українських біженців, у тому числі 110 000 у Великій Британії.

Підтримка ЗСУ в сфері цифрових технологій

Palantir не уточнює методи та засоби підтримки Збройних Сил України, проте, вірогідно, компанія забезпечить захистом цифрову компоненту армії та допоможе з перенесенням інформації у хмарне середовище із підтримкою критичних серверів у майбутньому. Це убезпечило б їх від потенційних російських кібератак та ракетних ударів по дата-центрах на території України.

Одним із найбільших оборонних проєктів за останнє десятиліття в армії України стала розробка та впровадження системи ситуаційної обізнаності, яка може забезпечувати військових різними даними про ворога та допомагати координувати сили на полі бою в режимі реального часу.

Такою системою в Силах оборони стала Delta. Її прийняли на озброєння на засіданні Кабміну 4 лютого. Як заявляють розробники у своїй статті, “Дельта” – це хмарна система.

Delta – це хмарна система, зайти в неї можна з ноутбука, смартфона, планшета чи іншого пристрою, де є браузер“, пояснює керівник напрямку IT ГО “Аеророзвідка” Руслан Прилипко.

Система «Дельта»

Штучний інтелект

Компанія Palantir має значний досвід у сфері розробки систем штучного інтелекту для обробки великих масивів даних та вирішення спеціалізованих задач.

Потенційна інтеграція цифрових систем на основі штучного інтелекту могла б значно посилити потенціал української армії у багатьох сферах від розвідки до військової логістики.

Так, нещодавно компанія анонсувала проєкт з розробки моделі штучного інтелекту для оптимізації процесу закупівлі продукції та поповнення запасів на замовлення цивільної організації.


Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достаёт глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...