Конфіскація в Україні активів РФ та Білорусі: Про що не розповідає влада

Немає жодної перепони, щоб відкрити реєстр арештованого майна, але його засекретили з високих кабінетів, а майно уходить за заниженими цінами

Вітчизняні можновладці ухвалили політичне рішення про конфіскацію всіх активів, що належать двом північним сусідам - Росії та Білорусі. Проте механізм продажу цих активів зробили не просто непрозорим, але таким, що фактично створює умови для їх реалізації за неринковими заниженими цінами, стверджує голова правління StateWatch Олександр Лємєнов.

Експерт наводить кілька ключових проблем, про які можновладці воліють не розповідати.

По-перше, закритість реєстру арештованих активів, що перебуває у віданні профільного органу — Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).

По-друге, відібрані на початку року товарні біржі, через які реалізується майно, незмінні протягом року, а значить, обмежене коло осіб знає про продаж, що згодом конвертується у зниження надходжень на депозитний рахунок, відкритий АРМА.

Це, своєю чергою, зменшує обсяг коштів, які згодом потенційно можуть опинитися в держбюджеті.

По-третє, маючи інформацію про відповідний продаж активу, окремі «обізнані» бізнес-структури можуть неабияк заробити.

Реєстр арештованих активів, який адмініструється АРМА, закрили ще на початку повномасштабної війни урядовою постановою. Згодом це рішення підкріпили листом від Служби безпеки України.

Тому ніхто з потенційних учасників ринку не може дізнатися, що саме і коли потенційно можуть продавати. Більш того, не зрозуміло навіть, де саме такі активи буде реалізовано.

Проте, маючи доступ до інсайдерської інформації про дату і товарну біржу, можна легко заходити на будь-які торги, а потім за низької конкуренції покупати актив задешево.

Для того, щоб відкрити реєстр арештованого майна - немає жодної перепони. Інформація, що в ньому міститься, для сторони агресора узагалі не новина, якщо вони дійсно є реальними власниками.

А от його закритість для бізнес-структур та громадськості — навпаки робить процес продажу непрозорим і непідзвітним.

Нагадаємо, як відомо, ухвалений закон запроваджує новий вид санкцій: стягнення (конфіскацію) в дохід держави активів, що належать фізичним або юридичним особам, а також активів, якими вони можуть прямо чи опосередковано розпоряджатися.

Під конфіскацією розуміється повне позбавлення прав на майно, а не обмеження права розпоряджатися ним, як передбачають класичні санкційні інструменти. Такий захід застосовуватиметься лише в період дії воєнного стану і стосуватиметься лише тих осіб, до яких були попередньо застосовані санкції у вигляді блокування активів.

Передбачається, що конфісковані активи використовуватимуться для посилення обороноздатності та відновлення України.

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Передача ракет ATACMS зірвалася в останній момент! Заява Буданова змусила США передумати - Снєгирьов (відео)

четвер, 28 вересень 2023, 0:55

Очільник ГУР прямо зазначив, що якщо ЗСУ отримають умовну 100 ракет - це не змінить ситуацію. Мова повинна йти про сотні ATACMS. Якраз з цим може бути проблеми. Бо єдині публічні дані від 2007 року показують запаси ракет ATACMS у касетному спорядженні ...

"Спочатку хочеться тра***ти, а коли набридне – придушити": Обурені журналістки виклали цитати із "закритого семінару" Арестовича

четвер, 28 вересень 2023, 0:48

Олексій Арестович, колишній радник Офісу президента, на своїх закритих "психологічних семінарах" пропагує сексизм та висловлює насильницькі думки. Журналістки Яна Брензей та Емма Антонюк на своєму YouTube-каналі "Палає" опублікували відео з вирізками і...