
Росіяни, які тимчасово захопили Чорнобильську АЕС в перший день повномасштабного вторгнення в Україну, погрожували і застосовували силу щодо працівників атомної електростанції, передають Патріоти України.
Про це в інтерв’ю журналістам розповів начальник відділу радіаційної безпеки ЧАЕС Олександр Лобада.
Пригадуючи хронологію подій, він розповів, що російські військові “дозволили” інженерам і техперсоналу продовжити свою роботу на АЕС.

Ситуація змінилася після того, як на Чорнобильську атомну електростанцію приїхали представники Росатому.
– Вони хотіли знати, як керувати об’єктом. Вони хотіли отримати інформацію про всі процедури, документи та операції. Мені було страшно, тому що допити були постійними, іноді із застосуванням сили, – розповів Олександр Лобада.

Також він підтвердив, що персоналу ЧАЕС доводилося викрадати пальне в окупантів, аби запобігти катастрофі. Зникнення електроенергії на станції означало би реальне підвищення ризиків викиду радіоактивних речовин.
– Масштаби цього ви можете собі уявити. Я не боявся за своє життя. Я боявся того, що станеться, якщо я не стежитиму за заводом. Я боявся, що станеться трагедія для людства, – додав Олександр Лобада.
Працівники Чорнобильської атомної електростанції захистили об’єкт.
"Нам вдалося підтримати безпеку об'єкта. Але засмучує, що вони забрали 169 наших військових", - додав Семенов. Де вони наразі, невідомо.
Працівники АЕС вважають, що їх вивезли до Росії.

Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...
У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...