"Рубіо і Віткофф вирішили не їхати в Лондон. Офіційно — у державного секретаря США виникли "логістичні труднощі". Але направду — мирні потуги заглухнули", - пише журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва у своїй колонці, передають Патріоти України, та продовжує:
"Президент Володимир Зеленський напередодні зробив заяву, що Україна не визнає російський контроль над Кримом: "Україна юридично не визнає окупацію Криму... Нема про що говорити. Це суперечить нашій Конституції".
Нинішній гарант розуміє ризики, з якими він може зіткнутись персонально — роками ти розказуєш про те, як Крим буцімто здали постмайданні лідери та в.о. президента Олександр Турчинов. Утім навіть у темні часи Трамп першої каденції не просто ухвалив кримську декларацію. А ще й привʼязав її до декларації Веллеса, яка свого часу врятувала країни Балтії від повного розчинення в СРСР — і врешті стала тим документом, який допоміг Литві, Латвії та Естонії хутко відновити незалежність.
Мирний план, який США везли до Лондона — передбачав 7 пунктів. Тут тобі й негайне припинення вогню між Україною та Росією. Звісно — визнання Криму частиною РФ. Далі — початок прямих переговорів між Києвом та Москвою. І найгірше — пропозиція США скасувати всі санкції проти Москви. З додатковою плюшкою — відновити економічне співробітництво між США та РФ.
Безумовно треба визнати, що велика кількість інсайдів про зірвані переговори пішли від британської газети "Independent", яку ще на початку 2010-х купив Олександр Лєбєдєв — підсанкційний путінський олігарх та полковник КДБ, який активно веде бізнес в окупованому Криму.
Ці вкиди мають паралізуючий ефект на українців. Бо в мережі говорять або шлях Чечні, або капітуляцію, або пишуть про конспірологію рівня: "Зєля нас здав, щоб самому лишитись живим".
Попри те, що Рубіо до Лондона так і не вирушив, наші делегати (керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров, міністр закордонних справ Андрій Сибіга) кажуть, що "попри все, будемо працювати заради миру".
"Як і домовились у Парижі, зустрінемося з американськими та європейськими співрозмовниками, які перебувають сьогодні в британській столиці. Шлях до миру непростий, але Україна була та залишається відданою мирним зусиллям", — написав Єрмак у своєму телеграмі.
Якщо проаналізувати не лише зливи газети олігарха Лєбєдєва, а й те, що написали притомні Bloomberg та Axios - нові мирні пропозиції якось зовсім не балують Україну. Щобільше — у запропонованих умовах перемирʼя для України немає жодної вигоди. Всі ми розуміємо, що зняття санкцій із РФ дасть цій горе-країні знову підняти економіку і спрямувати отримані кошти на відновлення власної армії. І тоді за якісь 5 років США доведеться улещувати Росію новими територіальними поступками — Ригою, Вільнюсом та Запоріжжям.
Погроза виходу США з переговорів свідчить, що Рубіо з Волцом розуміють, що вляпались у ці переговори, як у гноярку. Але публічно визнати, що входження у них було помилкою ніхто не захоче. Тому Трампу доведеться перейти до плану Б, де любові до Росії буде значно менше.
Чи хочеться у відповідь на такі мирні пропозиції послати Вашингтон і забути його назавжди? Емоційно — так, але вони не виграють війни. Так само території й люди не повертаються з окупації мирними столами та самітами миру десь серед пасторальних видів Швейцарії.
Добре, що наші делегати збираються витратити час у Лондоні на переговорах, але хотілось би дізнатись, які суто наші пропозиції миру станом на квітень'2025? Чи були в нас спокусливі пропозиції для Трампа або ж хоча б набір золотих ключок для гольфу?
Не так давно CNN показало улесливий портрет Нікаса Сафронова, який Трамп отримав від Путіна. Російський диктатор вивчив психологію американського колеги — і використав для замовлення культове фото — після замаху на життя Дональда під час мітингу в Пенсильванії. Цю світлину нинішній президент США тягав на всі мітинги й постив буквально у всі передвиборчі агітки.
Це дає певний ефект — уже зараз США хочуть розділити українське питання і всі інші, де вони можуть працювати разом з Росією. Москва не хоче завершувати війну — вона хоче відновлення економічної співпраці із США і повернення західних інвесторів, які готові широко заплющити очі на війну і смерті.
Що лишається Україні, аби не опинитись в амплуа "горе переможеним"?
Точно шукати шляхи, як отримувати технології США і фінансово-технологічну підтримку від Європи. Багато хто втомився від війни й хоче виборів. Утім є високі шанси, що погана підготовка до наступної війни — коштуватиме нам уже незалежності.
Краще точно не буде і про мир навіть зразка періоду 2017-2022 можна забувати. Бо як там віцепрезидент США Венс сказав: "Кордон, можливо, не виявиться точною лінією фронту в тому вигляді, в якому він існує зараз, для того, щоб зупинити вбивства, обидві сторони повинні опустити зброю, заморозити цю справу і зайнятися справою фактично побудови кращої Росії й кращої України".
У мережі почала розгоратися активна дискусія під вечірнім дописом нардепа Олексія Гончаренка. Зокрема, гострі коментарі з’явилися від одеського ресторатора Савелія Лібкіна та волонтера Сергія Стерненка, передають Патріоти України. Гончаренко, зокрема, ...
Британський військовий експерт Майкл Кларк розповів, що чекає на Україну, якщо Київ відмовляється віддати Крим і продовжить воювати без допомоги США, лише з Європою. Про найбільш ймовірний сценарій війни в наступні місяці та роки Кларк розповів для Sky...