Вже найближчим часом асортименти в українських аптеках розширюватимуться.
В українських аптеках після початку війни спостерігається дефіцит деяких препаратів, передають Патріоти України. Насамперед, це заспокійливі, анальгетики та медикаменти для лікування хронічних захворювань. Проблеми тимчасові – вони пов'язані з ажіотажним попитом та розбудовою логістичних ланцюжків.
Вже найближчим часом асортименти в українських аптеках розширюватимуться. Про це розповів голова Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко у інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
"Деякі позиції поки що тимчасово відсутні. Це викликано деякими розривами в логістиці та стихійним попитом у перші тижні війни. Пам'ятаєте, коли два роки тому почалася пандемія, люди розмели маски, санітайзери, антивірусні засоби, а через 2 місяці асортимент відновився. Так і зараз" , – сказав Руденко.
Він пояснив, що у мирний час навіть люди з хронічними захворюваннями купували ліки не більше ніж на 30-60 днів. Після нападу РФ багато хто купив запас на рік уперед, через що іншим пацієнтам медикаментів уже не вистачило. Але цю проблему вже активно вирішують.
"Логістика розраховувала помісячні та поквартальні потреби, адже ніхто не тримає запасів на півроку-рік. Коли у нас був світ, усі працювали на замовлення, доставляли товар щодня, а у багатьох містах і двічі на день. Зараз товар, який стихійно розібрали, а новий ще не змогли поставити, тимчасово може бути відсутнім. Але прошу всіх заспокоїтися: логістика дистриб'юторів та аптек налаштовується в нових реаліях, і найближчим часом все запрацює як слід", – зазначив фахівець.
Він нагадав, що проблему з дефіцитом інсуліну вже вирішено. Наразі ведуться поставки препаратів тиреоїдної терапії для пацієнтів із хворобами щитовидної залози (Л-тироксин тощо)
"Рішатимуться й інші [проблеми]. Є нові поставки, гуманітарні вантажі, є волонтери. Так, ці проблеми не вирішуються в один момент... Сьогодні навіть щоб перевезти товар з однієї аптеки в іншу, потрібен час... Насамперед з ринку вимилися заспокійливі, анальгетики, тонізуючі препарати тощо Люди рятують свою нервову систему, тому що війна стала шоком для всіх", – зазначив Руденко.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
21 ноября, удар российской межконтинентальной баллистической ракетой (МБР) сопровождался довольно масштабной ИПСО, призванной посеять панику среди украинцев, а так же масштабировать степень угрозы.
. Первый этап ИПСО был разделён на два противоположны...
Бійці ударної групи «Чорний лебідь» 225 штурмового батальйону витратили 13 скидів на російського штурмовика, який ніяк не хотів помирати. Відео влучань було оприлюднено 21 листопада на каналі групи, зазначають Патріоти України.
. Хитрий та спритний ро...