Тактика ЗСУ щодо застосування турецьких безпілотників "Байрактар" у війні з Росією змінилася. Вони, як і раніше, використовуються українською армією на фронті, але не так активно, як це було до середини 2022 року. Про це розповів директор воєнного департаменту фонду "Повернись живим" Андрій Римарук в інтерв'ю проєкту "Орестократія". Він пояснив, що в перші місяці масштабного вторгнення аж до середини літа у військ РФ не було сталої протиповітряної оборони.
"Вони навіть на острів Зміїний привозили "Тори", бо боялися, що саме з "Байрактарів" буде завдано вогневого ураження. Уздовж лінії розмежування наші артилеристи і аеророзвідка постійно знаходять і знищують "Тори", їх неймовірно величезна кількість. Тому тактика застосування "Байрактарів" трохи змінилися: вони літають, вони є і вони стріляють, але не так активно, як це було до середини минулого року", – сказав Римарук.
Крім того, представник єдиного благодійного фонду, який має ліцензію на купівлю озброєння, розповів, що "Байрактар" був першою зброєю, яку "Повернись живим" купив для Збройних сил України.
Зокрема, було придбано весь комплекс із технічною частиною та більш ніж 40 високоточними ракетами.
"Ці літаки були втрачені в активних бойових діях, але ми надали підрозділу, якому цей комплекс передали, можливість набути нової бойової спроможності. Відповідно, зараз "Байрактари", які закуповує держава, поновлюють бойову активність підрозділу", – розповів Андрій Римарук.
21 ноября, удар российской межконтинентальной баллистической ракетой (МБР) сопровождался довольно масштабной ИПСО, призванной посеять панику среди украинцев, а так же масштабировать степень угрозы. . Первый этап ИПСО был разделён на два противоположны...
Бійці ударної групи «Чорний лебідь» 225 штурмового батальйону витратили 13 скидів на російського штурмовика, який ніяк не хотів помирати. Відео влучань було оприлюднено 21 листопада на каналі групи, зазначають Патріоти України. . Хитрий та спритний ро...