До кінця поточного року цілком можливо стабілізувати ситуацію на фронті, зупинивши просування російської армії. Однак для цього необхідно швидко й серйозно забезпечити Сили оборони України, передають Патріоти України
Водночас потрібно й посилити мобілізацію, спрямувавши нові сили на поповнення бригад, що вже воюють, та сформувавши резерви. Таку думку в інтерв'ю OBOZ.UA висловив ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
Він оцінив реалістичність недавно окресленого президентом України Володимиром Зеленським сценарію, за яким наша держава має шанс "просунути ситуацію у бік миру та міцної стабільності" упродовж жовтня-грудня, що зрештою створило би передумови для завершення війни у 2025 році.
"Якщо зараз, з одного боку, потужно та швидко забезпечити Сили оборони України, а з іншого – посилити мобілізацію, щоб поповнити насамперед бригади, які воюють на лінії зіткнення, а також сформувати резервні бригади, тоді цього року можна буде вирішити питання стабілізації фронту, тобто зупинити просування противника і вийти на формування резервних бригад, створення ресурсу для деокупаційних процесів. А це спонукатиме Росію перейти до переговорного процесу", – наголосив Романенко.
Жовтень, листопад та грудень у промові глави держави виникли не просто так. Російський наступ у ці три місячці може бути сповільнений через сукупність факторів, серед яких – погіршення погодних умов.
"За такої погоди наступати складніше, ніж оборонятися, а російська окупаційна армія, на жаль, наступає. Це з одного боку. З іншого – США мають можливість допомагати Україні фінансово, озброєннями, технікою, боєприпасами на підставі рішень, схвалених за каденції Байдена, зокрема, йдеться про 8 мільярдів (наприкінці вересня Джозеф Байден заявив про надання Україні військової допомоги на суму понад 8 млрд доларів. – Ред.). Усе питання в тому, щоб реалізовувати всі ці рішення", – підкреслив ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України.
При цьому Романенко не вважає, що Курська операція Сил оборони України призведе до завершення війни. А ось позиції України на гіпотетичних переговорах вона неодмінно посилить."Курські обставини можна використовувати як серйозний актив у переговорному процесі у тому випадку, якщо зараз нам буде надано суттєву допомогу. Ресурс, резерв противника щодо основних видів озброєння і щодо військовослужбовців більший, і це треба змінювати. Варто змінювати загальну ситуацію. Усі це розуміють. Тепер справа за американцями й іншими нашими союзниками", – наголосив генерал-лейтенант.
"План "Стійкого руху до перемоги". Правильне запитання мені поставили: не подобається план – покажи свій. Показую", - пише політолог Віктор Андрусів у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України, та продовжує:. "1. Мобілізація духу всередині й н...
Президент Сполучених Штатів Джо Байден намагається витиснути максимум допомоги для України до завершення своїх повноважень, які добігають кінця на початку 2025 року. Зокрема, в Адміністрації розглядають можливість повернення ядерної зброї. Про це повід...