
Парамедикиня-доброволець Національної гвардії України Катерина Поліщук з позивним Пташка поділилася спогадами про російський полон та розповіла, як він на неї вплинув - 20 травня виповнилося два роки відтоді, як завершилася героїчна оборона Маріуполя, передають Патріоти України.
"Два роки минуло від найстрашнішого наказу, якого я боялась більше, ніж назавжди залишиться під бетонними плитами. Два роки, як мої хлопці й дівчата в полоні. Ви не уявляєте, що таке полон. Чому ви так активно не постите "наших у військовій формі бʼють щодня?" їм ламають кістки й зрізають шкіру, їх бʼють током, ґвалтують, морять голодом та спрагою, морально знищують та принижують", - написала вона у Facebook.
Вона додає, що полонені - найбільший важіль впливу на Україну та окупанти про це знають й не віддають їх. "Ми виходили у почесний полон, під гарантії безглуздих та недієвих організацій червоного хреста, які мовчки віддалено спостерігають вже два роки, як хлопців забивають до смерті, як вони горять живцем в підірваній Оленівці, як щодня їх напівживими кидають в холодні бетонні коробки за ґратами", - каже "Пташка".
Молода жінка з болем згадує час, який їй довелося провести у полоні. Вона запевняє, що для неї краще було б гідно загинути, ніж терпіти пекельні муки, зокрема психологічні. "Навіть перші місяці, які були легшими для нас, не зважаючи на голод та мої персональні приниження та знущання я залюбки обміняла б на достойну смерть. Наслідки для мене стали непоправними. Хоч як там всі говорять про мою незламність та стійкість. Я мертва всередині", - констатує жінка.
При цьому вона у полоні була 4 місяці та один день, а інші захисники все ще у пеклі, яке створили для них росіяни. У полоні українців мордують садисти, про що всі повинні знати та розуміти, що це за жах навіть один день ворожого полону.
"Ви повинні памʼятати та боротись! А влада повинна докладати всіх зусиль, щоб повертати кожного і кожну. І всіх зусиль, щоб забезпечити пожиттєву допомогу полоненим. Вони потрапили в полон захищаючи державу та українців. Тепер держава та українці повинні захистити їх. Ми воюємо з виродками. Вони не достойні жалості чи співчуття. Я знаю, про що я говорю", - наголошує Поліщук.
Противник (російські війська) продовжує утримувати позиції вздовж річок Вовча та Солона на ділянці їхнього злитті (район Новопавлівки та на південь від неї), на заході Донецької та на південному сході Дніпропетровської областей України. Водночас російс...
У різних регіонах України можна почути слова, які рідко зустрічаються у сучасній розмовній мові, але мають цікаву історію, одне з таких – "ковбаня". Так називали глибоку яму, западину або велику вибоїну на дорозі чи ґрунті, це слово могло бути знайомим...