У січні 1944 року Телеграфне агентство Радянського Союзу опублікувало статтю під назвою Лінія Керзона. У ній показали карту земель Західної України та Західної Білорусі, включених у склад СРСР у 1939 році, — так радянська влада бачила кордон з Польщею по завершенні Другої світової війни.
Яможу визнати, що російські вимоги у питанні забезпечення безпеки західних кордонів не виходять за межі розумного або законності, — говорив прем'єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль, виступаючи в парламенті своєї країни 22 лютого 1944 року. — Маршал Сталін і я обговорювали ці питання і дійшли спільного висновку, що Польща повинна одержати компенсацію як на півночі, так і на заході коштом Німеччини".
Ще на початку Другої світової та вторгнення Німеччини у Польщу її урядовці емігрували, осівши спочатку у Франції, пізніше — у Великій Британії. У 1944 році легітимний уряд Польщі в екзилі розташовувався в Лондоні, а очолив його Станіслав Миколайчик.
Відомо, що 20 січня 1944 року британський прем'єр Вінстон Черчилль зустрічався з Миколайчиком та переконував його піти на поступки союзникам і визнати, що кордоном Польщі на сході стане лінія Керзона, згідно з якою Львів відходив СРСР, а Люблін залишався польським. Ця лінія названа на честь міністра закордонних справ Великої Британії Джорджа Керзона, який визначив кордон перемир’я між більшовицькою Росією і Польщею під час польсько-радянської війни 1919—1921 років.
Черчилль вважав використання тепер лінії Керзона найкращим варіантом, що задовольнить СРСР без зисків для Британії та США. До того ж якщо питання кордонів не вирішити зараз, міркував він, це може обернутися радянським майбутнім для поляків на довгі роки.
Черчилль говорив Миколайчику, що радянські війська от-от мають зайти на східну територію Польщі, вибивши звідти Німеччину. Абсолютно очевидно, що радянський диктатор Йосип Сталін негайно створить тут прорадянський уряд на противагу легітимному. Цей новий польський уряд визнає і підпише все, що тільки захоче Сталін, і таким чином Польща опиниться під радянським впливом.
На пропозиції британського прем'єр-міністра Миколайчик відповів рішучою відмовою. Він і чути не хотів про лінію Керзона та заперечував проти передачі Радянському Союзу Кенігсберга. Польський прем'єр в екзилі заявив, що його уряд розглядає лінію кордону, встановлену Ризьким договором 1921 року, як відправну точку для переговорів із СРСР. І жодних інших кордонів бути не може. Втім, він помилявся.
Усього виготовили лише 20 купе Ford Mustang McLaren. Заряджена версія купе вирізняється обвісом, розширеними крилами та пластиковим капотом. У США виявили покинутий раритет – Ford Mustang McLaren 1982 року. Унікальний спорткар простояв три десятиліття ...
Верховна Рада в четвер, 21 листопада, прийняла в першому читанні законопроєкт про безпеку в закладах загальної середньої освіти. Водночас у проєкті не передбачено фінансування забезпечення такої можливості. Про це сказав народний депутат Микола Княжиць...