Росія здатна сьогодні випускати нове озброєння (артилерійські системи, реактивні системи залпового вогню, важкі вогнеметні системи "Сонцепьок", літаки), але ці можливості обмежені. Тому росіянам зараз простіше знімати зі зберігання зброю, яка у них ще є, розповів військовий експерт Олег Жданов, передають Патріоти України.
"Їм швидше і дешевше знімати техніку зі зберігання. Виробництво нових артилерійських систем - цілий технологічний ланцюжок, який не перестрибнеш. Особливо виробництво артилерійських стволів. Це самий трудомісткий, самий високотехнологічний процес. Там спеціальні верстати, причому західного виробництва, і багато з них сьогодні стоять в неробочому стані через санкції, - зазначив він. - Сьогодні для рашистського ВПК це величезний геморой у виробництві нових артилерійських систем, танків, літаків".
За словами експерта, за період війни у РФ не зібрали жодного нового літака: "Вони там щось намагаються ремонтувати, знімати зі зберігання, заводити та ставити у стрій, але нові не виробляються".
"А ось таких речей, як "Сонцепьоки", немає на зберіганні, це нове озброєння, вони у військах в обмеженій кількості. Їх не так вже й багато і випустили. І "Сонцепьоки", і "Буратіно"... РСЗВ вони знімають зі зберігання, при цьому "Смерчів" практично немає, а ось "Ураганів" багато, артсистем теж достатньо... Виробництво нових зразків більш довгостроково і трудомістко, набагато дешевше зняти зі зберігання і запустити у бій", - підсумував Жданов.
1. Відомі на даний момент факти справи: . згідно з матеріалами військово-тактичної експертизи, проведеної ДБР, в перший день наступу РФ на Харків 10.05.24 у смузі ОТУ "Харків" відбувся незапланований відхід деяких підрозділів 125-ї бригади з ряду пози...
Оперативно-стратегічне командування "Хортиця" заявило про ризик оперативного оточення Великої Новосілки: https://censor.net/.../bilya-velykoyi-novosilky-na... . Оперативне оточення там по факту є, це видно на будь-якій карті, ОСУВ просто адекватно реа...