Людям із хворим серцем варто поберегтися: Кардіологи розповіли, в які дні ризик аритмії вищий

Є дні, коли ризик аритмії вищий. Кардіологи попереджають про цю небезпеку всіх людей із хворим серцем. Читайте більше в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.

Про останні дослідження, результати яких були представлені на науковому конгресі Європейського товариства кардіологів, розповідають у виданні EurekAlert. Згідно з ними, аритмії, небезпечні для життя людини, найчастіше діагностують у пацієнтів з хворим серцем в дні сильного забруднення повітря. Такий висновок отримали італійські вчені з лікарні міста П'яченца.

У дослідженнях взяли участь 146 пацієнтів з імплантованим кардіовертер-дефібрилятором (прилад, схожий на кардіостимулятор, який здатний автоматично розпізнавати аритмію та проводити антиаритмічну терапію). Всі дані збиралися віддалено. А інформацію про добовий рівень мікрочастинок PM 10 та PM 2,5 (тверді частинки розміром менше 10 та 2,5 мікронів моноксиду вуглецю, діоксиду азоту та озону) отримували від станцій моніторингу регіонального агентства з охорони довкілля.

Виявилося, що існує певний зв'язок між рівнями PM 2,5 та появою шлуночкової аритмії у пацієнтів. Коли концентрація PM 2,5 підвищена (на 1 мкг/м3) протягом семи днів, на 2,4% збільшується ймовірність таких аритмій. А в ті тижні, коли концентрація PM 10 перевищує середнє значення на 1 мкг/м3, ризик зростає на 2,1%.

Авторка дослідження, докторка Алесія Занні каже, що їхня робота показала - людям із високим ризиком появи аритмій потрібно щодня перевіряти рівень забруднення повітря. Фахівчиня також зазначила, що за підвищення концентрації РМ 2,5 і PM 10 пацієнтам краще залишатися у приміщенні чи носити на вулиці захисну маску.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Маленькая победоносная война" закінчилася смутою: Експерт навів цікаву історичну паралель

вівторок, 26 вересень 2023, 17:59

Колишній командир роти батальйону "Айдар", військовий аналітик Євген Дикий прокоментував удар по будівлі штату Чорноморського флоту РФ, де ймовірно загинув командувач Віктор Соколов. Про це Дикий сказав в ефірі телемарафону передають Патріоти України. ...

“Летітимуть голови російських генералів”: Світан розповів, що для Путіна означатиме втрата Бахмута

вівторок, 26 вересень 2023, 17:30

Для самого Путіна втрата Бахмута навряд чи щось означатиме, це більше фетиш для Міністерства оборони. Таку думку висловив в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан, передають Патріоти України. “Бахмут в режим...