Люди в ПАР далекі від наших реалій. Але виступу, який розпочався із хвилини мовчання за загиблими під час Голодомору, аплодували стоячи, - українська правозахисниця

"Сьогодні після мого виступу величезна концертна зала аплодувала стоячи. І я б про це не згадувала, якби не один нюанс. Цей виступ був у Південній Африці", - пише голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Мені випала честь на запрошення Фундації Десмонда Туту прочитати щорічну лекцію миру в Кейптауні. Цій традиції багато років, і першу таку лекцію виголошував далай-лама. Я мала розказати про людську ціну війни на знищення. І я почала із хвилини мовчання за мільйонами українців, які загинули від голоду.

Зізнаюся, я хвилювалася, бо люди в Південній Африці далекі від наших реалій. Але, хоча нас розділяє географія, ми близькі через досвід боротьби за свободу. Тому я нагадала слова нобелівського лауреата Десмонда Туту: "Якщо ви залишаєтеся нейтральними до несправедливості, то ви обрали бік гнобителя".

Нобелівська лауреатка Марія Ресса у своїй промові теж згадувала про Україну. Вона розказувала, що у 2014 році Росія почала масово транслювати свої наративи різними мовами в соціальних мережах. І оскільки брехня поширюється в шість разів швидше, то у країнах, де з нами слабкі горизонтальні зв'язки й відчуття причетності, сформувалася викривлена реальність. Вона пояснювала: якщо в людей немає фактів, то немає правди, а відтак довіра між людьми неможлива.

У Південній Африці нам доведеться вибудовувати цю довіру не з нуля, а з мінусової відмітки.

Для цього треба самим більше вивчати досвід інших країн і континентів. Бо навіть із заголовку газети, яка зберігається в музеї спадку архієпископа, видимі паралелі. Нам точно було б корисно знати про роботу комісії правди і примирення в Південній Африці, як урегульовані права людини в конституції Кенії, а також що аж 30 млн людей через війну в Судані були вимушені покинути свої домівки.

На цьому я хочу подякувати українцям у Південній Африці за їхню роботу. Це правда дуже і дуже складно в цій частині світу. І саме тому так значимо".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Головний щит урядового кварталу у Києві. І це навіть не українська ППО, - блогер

неділя, 24 листопад 2024, 21:47

"Нагадаю, що головним щитом урядового кварталу Києва від будь-якої російської ракети є працююче посольство Китайської Народної Республіки", - пише радник голови Дніпропетровської ОВА Юрій Богданов на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патр...

"Росіяни можуть встановити контроль над Донецькою областю": Т. в. о. командира взводу роти "Гонор" батальйону "Вовки Да Вінчі" поділився похмурим прогнозом

неділя, 24 листопад 2024, 21:36

"Далі, можливо, якісь перемовини. У соцмережах багато хто говорить, що буде заморозка. Я в це стараюсь не втручатися. У мене є мої завдання, моя робота, я маю усі свої сили та ресурси направляти туди. Щоб мене не демотивували погані новини в політиці ч...