Лукашенко готує ґрунт для зради Путіну, - розповідь полоненого найманця

Комітет держбезпеки Білорусі активно впроваджує свою агентуру у приватні військові компанії РФ – "Вагнер" та "Редут". Двоє із цих агентів потрапили в полон до ЗСУ. Очевидно, "глава" Білорусі збирається зрадити президента РФ Володимира Путіна. Про це пише "Телеграф" із посиланням на дані українських спецслужб, передають Патріоти України.

Зазначається, що Лукашенко припинив довіряти Путіну ще 2017 року, коли російський диктатор спробував підняти для Білорусі ціну на природний газ. На той момент білоруські спецслужби отримали завдання активніше працювати з метою виявлення спроб російських агентів дестабілізувати ситуацію в Білорусі.

Як розповідають полонені найманці, білоруський КДБ з'ясував, що масові виступи в країні влітку 2020 року були організовані РФ за допомогою найманців ПВК "Вагнер". Вони мали готувати диверсійні групи та організовувати заворушення. У липні того ж року в Мінську затримали 33 "вагнерівців", і ця група була лише одним із багатьох подібних формувань.

Після цього білоруські спецслужби почали впроваджувати свою агентуру в збройні сили РФ та приватні військові компанії.

Один із полонених найманців розпочав службу в елітних військах ЗС Білорусі – в одній із частин сил спеціальних операцій (ССО). Потім він почав співпрацювати з 2-м відділом КДБ, який відповідав за боротьбу з тероризмом і був орієнтований на роботу проти російських приватних військових компаній.

Після вторгнення РФ в Україну білоруські спецслужби подвоїли свої сили та почали готувати дві групи по 20 осіб. "Після інтенсивних тренувань у середині літа наша група у складі 10 осіб після попередньої розмови нашого старшого в "Телеграмі" з вербувальником ПВК "Редут" прибула на базу. Прийняли без проблем, вимог було лише два – вік не менше ніж 18 років та вміння тримати в руках автомат", – згадує полонений.

Ця ПВК була залучена до війни у Сирії. Тоді стало відомо про загибель трьох її бійців із позивними "Танкіст", "Кайрат" та "Шаман". При цьому раніше ПВК мала назву "Щит". Відомо, що її було створено в 2018 році в підмосковному містечку Кубинки, поряд із базою 45-ї бригади ВДВ РФ. Власниками компанії є генерали з міноборони Росії.

Формальним завданням "Щита" була охорона кількох підприємств нафтогазової сфери, що належать росіянам у Сирії, а кількість бойовиків становила не більше ніж 300. З отриманням назви "Редут" ПВК була переорієнтована на підготовку російського вторгнення в Україну.

Її бійці ще наприкінці грудня-початку січня почали прямувати на Донбас для підготовки майбутньої атаки окупантів.

Зокрема, боєць із позивним "Абрикос" розповів, що їхня група розвідувала позиції ЗСУ в районі Станиці Луганської. Тобто "Вагнера" на Донбасі тоді не було.

На війні в Україні "Редут" зазнав великих втрат і до початкових загонів на кшталт "Ілімівці", "Вовки", "Хулігани", "Топори", "Морпіхи" додавалася безліч нових, які формували у страшенному поспіху. Ймовірно, тому група полоненого найманця так легко влилася до складу ПВК.

Обидва агенти, які потрапили в полон до ЗСУ, стверджують, що вони мали проводити розвідку місць розташування військової техніки, арсеналів і рембаз ЗС РФ, місць розташування засобів ППО, особистих характеристик командирів і настроїв рядового складу. Тобто з'ясовувати будь-яку інформацію про стан російської армії, щоб потім її використати у підривній діяльності проти РФ.

Один із агентів навіть взяв участь в одній пропагандистській акції росіян.

"Взяли наш БТР, що вийшов з ладу, перефарбували в українські кольори і на камеру спалили нібито знищену в бою техніку ворога. Відео передали для подальшого поширення, і так було не раз, фактично всю свою пошкоджену техніку знищували як ворожу", – згадує білоруський агент.

Отриману інформацію агенти мали передавати відомими їм каналами зв'язку зв'язному з Росії під позивним "Купол-3". Звідти вона мала потрапляти до КДБ Білорусі.

Агенти розповіли, що коли їхніх колег розкривали, то вбивали без жодного суду та слідства, не залучаючи жодної контррозвідки.

"Одного зловили на ПВЗ (польовий вузол зв'язку. – Ред.) четвертого загону "Редута", коли він намагався передати дані, і відразу вбили. Мені він був відомий під позивним "Колега", – стверджує полонений найманець.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Щоб мене скомпрометувати": Бред Пітт заявив, що Анджеліна Джолі навмисно продала частину їхнього бізнесу російському олігарху

субота, 3 червень 2023, 0:30

Колишнє голлівудське подружжя Бред Пітт та Анджеліна Джолі через чотири роки після офіційного розлучення все ще продовжує з'ясовувати свої стосунки. Так, актор звинуватив колишню в тому, що вона таємно продала частину їхнього бізнесу - виноробні Châtea...

"Жителям Шебекино и в голову не приходило, что война придет к ним", - Портников

субота, 3 червень 2023, 0:15

"Телеграм-канал "Шёпот Шебекино", о котором ещё несколько дней назад знали разве что местные жители и эксперты, интересующиеся Белгородской областью, в связи с боевыми действиями в этом регионе внезапно стал популярным среди пользователей социальной се...