Листи з бомбами в Іспанії розсилали агенти Росії, - The New York Times

Кампанію з розсилки в Європі листів з бомбами наприкінці 2022 року здійснили представники ультраправого угруповання за завданням російських спецслужб. Про це пише The New York Times, передають Патріоти України.

Так, іспанські слідчі провели розслідування за шістьма епізодами, коли листи-бомби були доставлені в посольство України, офіційну резиденцію прем'єр-міністра Педро Санчеса, посольство США та інші місця. Тоді ніхто не загинув, але легкі поранення отримав співробітник українського посольства.

"Американські та європейські офіційні особи вважають, що російські офіцери військової розвідки наказали групі бойовиків, яка дійсно базувалася в Росії, здійснити цю кампанію, головними цілями якої були прем'єр-міністр, Міністр оборони та іноземні дипломати, інші посадові особи", – пише видання.

Стверджується, що слідство вийшло на угруповання "Російський імперський рух", яке має центр підготовки бойовиків в Санкт-Петербурзі і має в своєму розпорядженні мережу агентів і прихильників в Європі.

Влада США визнала це угруповання глобальною терористичною організацією і вважає, що воно пов'язане з російськими спецслужбами. Відзначається, що представники угруповання приїжджали в Іспанію, де місцева поліція зафіксувала їх контакти з місцевими ультраправими організаціями.

Європейські та американські офіційні особи, з якими поспілкувалися журналісти, стверджують, що цією акцією Кремль, ймовірно, показував Заходу, що РФ може влаштовувати теракти в країнах Європи, які допомагають Україні.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Що готують кремлівські "красені" після підриву Каховської ГЕС", - політолог

вівторок, 6 червень 2023, 19:43

"Росія вчинила не просто черговий злочин. За оцінками фахівців це — наймасштабніша техногенна та екологічна катастрофа у світі після Чорнобиля. Російська влада діє за відомим принципом — після нас хоч потоп. На жаль, для жителів Запорізької та Херсонсь...

Американські аналітики ISW підрахували, скільки може тривати український Контрнаступ

вівторок, 6 червень 2023, 15:05

Успішна контрнаступальна операція може тривати дні, тижні і навіть місяці, перш ніж її результати стануть повністю зрозумілими. Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни у звіті ISW. "ISW відзначає зростання бойової активності на ...