Москва розглядає можливість "відповісти дном на стелю", тобто, або ввести фіксовану ціну на барель своєї нафти, або встановити максимальну знижку на її продаж, у відповідь на стелю цін на рівні $60 за барель, встановлений країнами "Великої сімки" (G7), передають Патріоти України.
Як пише агентство Bloomberg з посиланням на анонімні джерела, встановлюючи стелю, країни G7 розраховують, що потік російської нафти не припиниться, проте її ціна не дозволить Кремлю отримувати доходи, необхідні для фінансування війни проти України.
За словами одного з джерел видання, Росія хоче запропонувати покупцям нафти якийсь прозорий ціновий механізм, що відповідає ринковим вимогам, оскільки не хотіла б викликати невдоволення нейтральних країн, які купують у неї нафту.
В якості одного з варіантів розглядається встановлення граничних знижок на російську нафту по відношенню до світових цін, які російським виробникам не можна буде перевищувати. Розміри цих знижок будуть регулярно переглядатися в залежності від поведінки ринку.
Інший варіант - це встановлення фіксованої ціни, яка також буде регулярно переглядатися.
За словами заступника прем'єр-міністра Росії Олександра Новака, причин для поспіху немає, і Москва встигне застосувати будь-який інструмент протидії стелі цін ще до кінця року.
Як пише агентство з посиланням вже на інше джерело в російському уряді, Кремль готує президентський указ, що забороняє російським компаніям і міжнародним трейдерам, які купують російську нафту, перепродувати її тим, хто зобов'язався дотримуватися стелі цін.
Британський прем’єр Кір Стармер оголосив про відставку. Цей крок не став геть несподіваним: його лейбористська партія перебуває в глибокій кризі. За два роки після впевненої перемоги на виборах лейбористи втратили підтримку британців. Багато однопартій...
Як на мене ... . "тАвАриСЧ" зюганов, явно з наполегливої підказки кремля видав "експромт" про "изьятие банковских вкладов населения". . Я цілком розумію, що потенційна сума у більше як 60 трильонів "фублів" заощаджень російських громадян суттєво муля...