Москва розглядає можливість "відповісти дном на стелю", тобто, або ввести фіксовану ціну на барель своєї нафти, або встановити максимальну знижку на її продаж, у відповідь на стелю цін на рівні $60 за барель, встановлений країнами "Великої сімки" (G7), передають Патріоти України.
Як пише агентство Bloomberg з посиланням на анонімні джерела, встановлюючи стелю, країни G7 розраховують, що потік російської нафти не припиниться, проте її ціна не дозволить Кремлю отримувати доходи, необхідні для фінансування війни проти України.
За словами одного з джерел видання, Росія хоче запропонувати покупцям нафти якийсь прозорий ціновий механізм, що відповідає ринковим вимогам, оскільки не хотіла б викликати невдоволення нейтральних країн, які купують у неї нафту.
В якості одного з варіантів розглядається встановлення граничних знижок на російську нафту по відношенню до світових цін, які російським виробникам не можна буде перевищувати. Розміри цих знижок будуть регулярно переглядатися в залежності від поведінки ринку.
Інший варіант - це встановлення фіксованої ціни, яка також буде регулярно переглядатися.
За словами заступника прем'єр-міністра Росії Олександра Новака, причин для поспіху немає, і Москва встигне застосувати будь-який інструмент протидії стелі цін ще до кінця року.
Як пише агентство з посиланням вже на інше джерело в російському уряді, Кремль готує президентський указ, що забороняє російським компаніям і міжнародним трейдерам, які купують російську нафту, перепродувати її тим, хто зобов'язався дотримуватися стелі цін.
Країна-агресорка Росія змінила тактику використання безпілотників в атаках по Україні. Про це в п’ятницю, 4 квітня, пише The Telegraph, аналізуючи збільшення кількості російських ударів по Україні від дня початку переговорів між США та РФ 18 лютого в Е...
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...