Майбутній турецький винищувач TF-X може отримати українські двигуни


У тендері на розробку реактивного двигуна для турецького винищувача 5-го покоління TF-X взяла участь українська компанія «Івченко-Прогрес».

Про це повідомляє турецьке видання SavunmaSanayiST з посиланням на власні джерела.

Відповідно до інформації, отриманої виданням із власних джерел в міністерстві оборони, в рамках проєкту розробки двигуна для винищувача TF-X був поданий тендер на виготовлення аванпроєкту у якому візьме участь «Івченко-Прогрес» у кооперації з турецькою компанією TEI.

Конкурентом для української компанії у конкурсі має стати британська компанія Rolls-Royce в кооперації з турецькою Kale Group.

Одна із головних умов розробки двигуна для перспективного винищувача полягає в тому, щоб інтелектуальні права по завершенню проєктування перейшли у повне право власності до Туреччини.

Двигуни для TF-X

Це вже не перший тендер з вибору двигуна для майбутнього реактивного літака. Ще у 2014 році уряд Туреччини розіслав запити на постачання двигунів п’яти фірмам: європейській Eurojet, американським General Electric і Pratt & Whitney, французькій Snecma і російському Рособоронекспорту. Проте згодом тендер був згорнутий.

Новий тендер вже на розробку власного реактивного двигуна для винищувача TF-X було розпочато в середині 2017 року. В рамках авіаційного проєкту було оголошено конкурс, в якому взяли участь консорціум турецьких фірм TRMotor і ТАЕС – спільне підприємство Rolls-Royce і турецької Kale Group.

Ситуація з проведенням тендеру ускладнилась, коли у 2019 році Rolls-Royce вийшов зі спільного підприємства через розбіжності щодо поділу інтелектуальної власності.

Розробка та випробування TF-X

Президент оборонної промисловості Ісмаїл Демір заявив, що розробка національного турбовентиляторного двигуна для майбутнього винищувача може тривати в середньому від 8 до 10 років.

В період розробки в якості тимчасової міри на винищувачах TF-X використовуватимуться два турбовентиляторних двигуни F110 виробництва американської компанії General Electric. Перші 20 бойових літаків KAAN, які планують здійснити свій перший політ у 2023 або 2024 роках, будуть оснащені саме цим типом двигунів.

Наземні випробування першого прототипа турецького винищувача TF-X розпочалися у березні 2023 року. Перша пробіжка літака по злітно-посадковій смузі відбулася 16 березня.

Прототип турецького національного винищувача запустив власні двигуни і певний час рухався злітною смугою за рахунок тяги реактивних двигунів, тому успішно пройшов перший тест наземних випробувань.

Дата першого польоту наразі невідома, але очікується, що політ першого прототипа відбудеться вже цього року після успішного завершення наземних випробувань.


Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Збройні сили знищили МТ-ЛБ з корабельною установкою А-22 “Огонь”

понеділок, 25 вересень 2023, 0:55

Збройні сили України знищили першу російську МТ-ЛБ з пусковими установками радянського вогнеметно-запалювального корабельного комплексу А-22 “Огонь”. . Відповідні фотографії оприлюднили в соціальних мережах. . Повідомляється, що бойова машина була зн...

"Взялась обс*рати українську літературу": Діана Панченко з NewsOne подалась в "політичне літературознавство" (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 0:30

"Пам'ятаєте піддуту лярву з мураєвського NewsOne Діану Панченко? Її почала поширювати кремлівська пропаганда - це однозначно успіх!" - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продов...