Майстерність ЗСУ неймовірно зросла: Вибухи на аеродромах РФ у день ракетних ударів не випадкові, - авіаекперт

5 грудня відбулися атаки на військові аеродроми Дягілєво та Енгельс (Фото:t.me/ShrikeNews)Авіаційний експерт Валерій Романенко вважає невипадковим те, що вибухи на авіабазах в тилу РФ сталися у день ракетного обстрілу України, передають Патріоти України.

«Подивіться, наскільки зросла майстерність наших Збройних сил. Вони не просто визначили день. Вони не просто визначили час. Вони під цей день і час змогли завдати синхронний удар по кількох базах, з яких піднімалися ворожі літаки. Я просто знімаю капелюха. Ніхто не міг очікувати ще кілька місяців тому такої майстерності, такої передбачуваності і такого вміння користуватися розвідувальними даними, і такої аналітики, коли все зведено до одного», — зазначив Романенко.

За його словами, наліт на Дягілєво дозволоив послабити удар по українській інфраструктурі, бо з цього аеродрому 5 грудня літаки взагалі не піднімалися. Основна частина бомбардувальників РФ стартують саме з авіабази Енгельс-2, але як допоміжні бази, говорить експерт, росіяни вокристовують Дягілєво або Шайківку.

Серйозно пошкоджений, продовжив Романенко, тільки один літак — Ту-22М3: «Там пошкоджене хвостове оперення. Його потрібно буде повністю знімати і заміняти. Пошкоджені обидва двигуни. Я думаю, що, зважаючи на те, що цей літак досить старий, немає сенсу такі капітальні роботи проводити з ним, він піде „під паркан“, як мінімум, а то й на алюмінієву фольгу, буде утилізований».

Також Романенко розповів, який парк літаків стратегічної авіації залишився у росіян: «16 Ту-160, які здебільшого обстрілюють нас ракетами Х-101 і Х-555; приблизно пів сотні Ту-95, по яким і було завдано удар в Енгельсі. <...> Крім того, у них ще є стратегічні бомбардувальники Ту-22. Цих теж у них близько 60-ти. Але у бойовому стані Ту-95 не більше 20-ти літаків, а Ту-22М середньої дальності, які стріляють по прифронтових містах ракетами Х-22, — не більше 30−40 боєздатних».

Романенко додав, що в окупантів немає можливості відсунути ці літаки подалі від кордону з Україною на відстань більше 1000 км.


Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Демонстративне ігнорування Європою очевидних "дірок" в санкціях під самим носом виглядає... негарно", - Голобуцький

четвер, 9 лютий 2023, 0:15

"Обурення й скарги європейських політиків і міжнародних структур на «недостатній ефект від антиросійських санкцій» не виглядають аж такими щирими. Бо по суті ситуація один в один як давно знайома нам причина: «Якби була політична воля...». Тоді з Росії...

"В будущем убийство Мангушева вполне может оказаться первым выстрелом Гражданской войны в РФ", - Іван Яковина

четвер, 9 лютий 2023, 0:00

"В больнице Стаханова (Кадиевки) сегодня умер Игорь Мангушев. Это был очень нехороший человек – фашист, садист и убийца. Наряду с этим он создал и руководил единственной в ЛДНР успешно действовавшей группой радиоэлектронной борьбы против украинских дро...