У середу, 13 квітня, в Броварах Київської області відбудуться похорони восьмикласника місцевої школи №9 Єлисея Рябоконя. Його тіло привезуть із села Перемога Баришівської громади. Там дитина була тимчасово похована після того, як рашисти розстріляли машину, в якій сім’я хлопчика намагалася евакуюватися з окупованого села.
Як розповіла журналістам Броварського видання Трибуна класна керівниця 8-Г класу Ганна Небожук, в село Перемога Єлисей з мамою і молодшим братиком виїхали в перший день війни.
А вже 28 лютого ворог окупував населений пункт. 11 березня колона з п’яти машин, яка складалася винятково з жінок і дітей, намагалася вирватися у бік села Гостролуччя. Але на околиці люди потрапили під обстріл.
У першій машині, яку російські нелюди підірвали, їхав Єлисей. Разом з ним загинув і 18-річний водій. Мама хлопчика з молодшим сином їхали в іншій машині.
Після розстрілу рашисти змусили залишки колони повернутися назад і вже нікого не випускали з села.
Про цей жорстокий акт розправи з мирним населенням повідомила на своїй сторінці в Facebook пресслужба Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Результат цього звірячого вчинку – семеро загиблих. Щодо кількості поранених не повідомлялося.
Згодом в ГУ розвідки уточнили, що люди намагалися врятуватися від загарбників самостійно, тому почали евакуацію без узгодженого сторонами зеленого коридору. А це дуже небезпечно, адже окупаційні підрозділи без жалю знищують мирне населення.
За словами Ганни Небожук, відразу забрати тіло дитини та інших загиблих ворог не дозволив. Згодом це вдалося зробити. Єлисея поховали в Перемозі біля будинку під деревом. Дитину відспівати не змогли, адже священника на той час у селі не було.
13 квітня Єлисея перепоховають на новому кладовищі в Броварах. Хлопчику в травні повинно було виповнитися 14 років.
Класна керівниця згадує Єлисея як виховану, врівноважену і толерантну дитину. Хлопчик був дружний з усіма однокласниками.
"Спостерігаю, як активно телеграм-канали та різні лідери суспільної думки тягають цитату "Україні не варто сподіватись на повернення кордонів 1991 року", - яку приписують послу України у Великій Британії Генералу Валерію Залужному. Що я можу сказати на...
"Як, власне, і було зрозуміло за безліччю непрямих ознак, у голові в "Родины-матери" смітник. Але! Не можна сказати, що це витівки русофобів чи іноагентів", - пише російський публіцист Олександр Невзоров у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти Укр...