Міноборони закуповує продукти для військових у 2-3 рази дорожче, ніж у супермаркеті Києва, - "Наші гроші"

Міністерство оборони закуповує продукти для військовослужбовців у 2-3 рази дорожче, ніж у роздрібних магазинах Києва. Про це йдеться у розслідуванні засновника проекту "Наші гроші" Юрія Ніколова на основі копії угоди вартістю 13,16 мільярда гривень, укладеної 23 грудня Міністерством оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях, передають Патріоти України.

Документи свідчать про те, що Міноборони погодило закупівлю продуктів харчування для воїнів за цінами, які у кілька разів переважають ціни мережі магазинів "Сільпо" у спальному районі столиці.

Серед законтрактованого:

  • яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку;
  • картоплю по 22 грн за кілограм, коли роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн;
  • куряче стегно по 120 грн за кілограм, а в магазині — 80 грн.

Це лише роздрібні ціни, а гуртові ще нижчі. В Міноборони журналістські запити щодо цієї угоди проігнорували.

До вторгнення, у 2021 році, ціни в контракті на харчування бійців у цих же областях були такі: яйця по 3,6–3,9 грн за штуку, картопля - 10,56 грн, куряче стегно - 67 грн за кілограм. Як зазначає журналіст, навіть якщо зважити на інфляцію, все одно різниця вражає, бо зростання цін за рік становило 26,6%, а не 266. Коли взяти до уваги аномальне подорожчання яєць за рік на 99%, то цьогоріч вони мали би коштувати максимум 8 грн за штуку, а не 17. Та й якщо хтось пам’ятає, почім купував їжу рік тому, то має побачити, що відхилення від ринкових цін на продукти в минулорічному контракті Міноборони було порівняно незначним - до 20%.

"Так, пильний читач зауважить, що у договорі мова не лише про закупівлю, а й про надання послуг харчування. Може тому й дорожче? Ні, якщо ви зануритеся у документ, то побачите, що послуги там дійсно є як окрема стаття видатків у 30 млн грн, тобто 0,2% від загальної суми контракту, навіть не 2% і точно не два рази", - йдеться у розслідуванні.

Контракт на понад 13 мільярдів Міноборони уклало з ТОВ "Актив компані" зі статутним капіталом у тисячу гривень. У 2021 році свідоцтво платника ПДВ цієї компанії анулювали через відсутність поставок і ненадання декларацій.

Понад три роки тому ця компанія стала фігуранткою кримінального провадження за надання підробленого акту для участі в тендері на поставку яловичини для установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби.

"Тобто "Актив компані", найшвидше, є "прокладкою", створеною професіоналами сфери постачання харчів для військових. Ця компанія вже мала дрібні держзамовлення у попередні роки, однак її зірка засяяла лише зараз, коли інформацію про закупівлі Міноборони повністю приховали у Prozorro", - зазначається у матеріалі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Американські аналітики ISW підрахували, скільки може тривати український Контрнаступ

вівторок, 6 червень 2023, 15:05

Успішна контрнаступальна операція може тривати дні, тижні і навіть місяці, перш ніж її результати стануть повністю зрозумілими. Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни у звіті ISW. "ISW відзначає зростання бойової активності на ...

Легіон "Свобода Росії" показав ліквідацію полковника Стесєва, котрий керував обороною міста та оперативним угрупованням урядових військ "Белгород" (відео)

вівторок, 6 червень 2023, 14:52

Зазначимо, досвідчений головоріз та каратель Стесєв вбивав мирних жителів у Чечні, Югославії, Абхазії та на території України. Як писали ПУ, Андрія Стесєва ліквідували у ніч із 4 на 5 червня в одному з прикордонних населених пунктів Білгородщині У при...