"Усе, що зробив Трамп із тарифами, звісно, жах, страх і катастрофа, однак для нас ця вся історія може виявитися корисною. Зараз, наприклад, ці мита завдають величезної сили удару по Китаю, тому що Китай, нагадаю, 19% свого всього експорту відправляє в Америку. А Трамп запровадив 54% мита на китайські товари, це означає важкий удар по китайській промисловості, насамперед, тому що Китай ширвжиток відводить в Америку", - розповідає оглядач Іван Яковина у своєму відеоблозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"А в Китаї до цього була проблема. Китайська промисловість створювалася для обслуговування швидкозростаючого китайського населення і швидкозростаючого населення всього світу, у якого нічого не було. І ось тоді китайці почали на своїй мегагігантській промисловості задовольняти запити всього світу. І коли вдовольнили, з’ясувалося, що світу стільки більше вже не треба, а промисловість все одно залишилася. Вона дарма працювати вже не може, треба щось із нею робити. Але закрити заводи, розігнати робітників — неможливо, тому що цим робітникам більше нічим зайнятися. А перейти в постіндустріальну економіку, ось ту, в якій зараз перебувають США, — у сферу послуг — Китай не може через те, що в них тоталітарний режим. У такому режимі може успішно розвиватися тільки економіка індустріальна.
Постіндустріальна там швидко чахне, гине, тому що необхідна свобода думки. Тобто можливість спокійно висловлювати свої ідеї, які хочеш. У Китаї цього, звісно, немає, і компартія ніколи цього не дозволить. Тому в Китаї почалися проблеми. Не було попиту, компанії почали знижувати ціни на свої товари, це все обернулося дефляцією, тобто не інфляцією, не зростанням ціни, а падінням ціни. І воно ніби як звучить непогано, що ціни падають, насправді для промисловості, для економіки це страшна біда, це гірше в сто разів, ніж інфляція. Тому що інвестиції в цей момент повністю зупиняються і починається занепад економіки.
У Китаї зараз, напевно, почнеться вже деіндустріалізація, тому що і так було перевищення кількості пропозицій над попитом, то зараз після американських мит ще гірше стане. Зупинила серце китайської економіки кілька років тому сфера будівництва. Пам’ятаєте історії з Evergrande. Величезний борг у них зараз зараз, що перевищує американський, він, в основному, розподілений по провінціях Китаю. Віддавати цей борг нічим, тому що гроші брали під зростаючу промисловість, а промисловість зараз починає занепадати, а отже, грошей ніде взяти і відсотків неможливо платити.
Банківська система в Китаї теж дуже слабка зараз. У Китаї реальна криза починається. Єдиним порятунком від цієї жахливої катастрофи, думаю, зараз для китайців може стати початок якоїсь війни. Наприклад, операція зі встановлення свого контролю над Тайванем, ось туди можуть китайці попрямувати, я не знаю. До речі, американці прогнозували, що Китай наскочить на Тайвань у 2027 році, але подивимося, залишилося чекати не так довго. Китайці допомагають Російській Федерації, тож ми щодо китайців сильно плакати не будемо.
Але, що важливіше, загальна світова криза, особливо криза в Китаї, означає різке падіння попиту на нафту і цін на нафту, як наслідок. Вже зараз нафтові ф’ючери перебувають на мінімальному значенні за останні 4 роки. За Urals, це російська нафта, дають приблизно 50 доларів за барель, це набагато менше, ніж 62 долари за барель, яка закладена в бюджеті Росії для того, щоб його зверстати без дефіциту.
По суті справи, Трамп мимохідь запровадив санкції проти російської нафти, розпочавши торгову війну проти всього світу. Це не було його завдання — обрушити ціни на російську нафту, воно так само вийшло, як побічний продукт його, так би мовити, війни за власну велич. Але ось ці санкції, які мимоволі Трамп запровадив проти Росії, крутіші, ніж якісь інші. Російська скарбниця через ці санкції недорахується сотень мільярдів доларів. А якщо попит на нафту ще далі знизиться, якщо угода ОПЕК+ розпадеться, і Саудівська Аравія почне видобувати нафту, «як не в собі», то ціна російської нафти може опуститися і до 40 доларів за барель і нижче до кінця цього літа, я б так сказав. Для Росії це була б абсолютно пекельна фінансова катастрофа.
Загалом Трамп своїми митами на товари у світі зробив погано всім, по суті справи, крім України. Тому й кажу, що моя теорія про те, що «Трамп наш», підтверджується, хоча він Україну не любить і не співпереживає Україні, але однаково, хоч би що він робив, однаково виходить так, що Україні вигідно, а Росії погано зараз у цей момент. Тобто Трамп вдарив по всіх, зокрема й по Америці, але по Росії і по Китаю він вдарив особливо боляче.
Зараз американці погрожують повністю зупинити торгівлю російської нафти. Ось республіканець сенатор Ліндсі Грем і демократ Річард Блюменталь зібрали групу з 50 сенаторів, які вже зараз підтримали законопроєкт про санкції проти Росії. І ці санкції, як передбачається, будуть введені, якщо Росія відмовиться брати участь у сумлінних переговорах про міцний мир з Україною: «Законопроєкт також запроваджує 500 відсотковий тариф на імпортні товари з тих країн, які купують російську нафту, газ, уран та іншу продукцію». Тобто каратимуть не саму Росію, а тих, хто купує її нафту. Фактично це означатиме повну заборону на імпорт російських ресурсів, відповідно Росія не зможе їх нікуди продавати. Це буде ніби постріл у голову російської економіки.
До того ж Трамп нещодавно заявив, що російська влада зволікає з переговорами про припинення вогню в Україні, що він розчарований у президенті Росії Володимирі Путіні та що наразі в Білому домі розглядають варіант агресивного застосування санкцій, які вдарять по російській нафтовій галузі, по тіньовому флоту, по різних інших показниках. Загалом зараз усе дуже швидко рухається в напрямку того, що Трамп каратиме Путіна. Трампу потрібна швидка і дуже переконлива перемога на зовнішній арені, тому що ми бачимо, що ситуація у нього вдома складається просто катастрофічно. Він реально летить у прірву, йому потрібно за щось учепитися.
Вчепитися він може за укладення миру в Україні. Путін йому цього не дає, тому Трамп може почати просто Путіна зжирати, ось я б сказав, за те, що той брикається і не хоче йому допомагати в цій ситуації. А якщо Трамп почне жерти Путіна просто живцем, слухайте, то ми залюбки за цим поспостерігаємо. Я вважаю, це буде абсолютно непогана новина для всього прогресивного людства, коли ось ці два, так би мовити, таргани зійдуться у смертельній сутичці і один одного почнуть їсти. Отже, перемогу з Путіна Трамп для себе може вирвати, тому я вважаю, він рватиме Путіна на шматки, щоб цю перемогу з нього дістати. У цьому сенсі я і кажу, що «Трамп наш», не тому що він Україну любить, у нього просто до Путіна свої претензії".
"Україна не має, куди селити внутрішньо переселених осіб - їм просто нікуди вертатися: ані будинків, ні навіть містечок і сіл вже немає. Європейці виділяють кошти на житло для таких людей. А далі починається великий корупційний шабаш від Мінрозвитку. Я...
Росія будує в окупованому Криму величезний універсальний десантний корабель "Іван Рогов" проєкту 23900. Як заявив в ефірі телемарафону капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, в окупантів можуть бути пробл...