​Море, повітря... й трохи снарядів... - Машовець

1. Противник продовжує нарощування обсягів використання керованих авіаційних боєприпасів, зокрема, станом на ранок 22.03. 2023, протягом лише однієї доби були зафіксовані наступні випадки:

- 13 керованих авіамоб (КАБ) - район м. Авдіївка (Донецька обл.)

- 2 КАБ - район м. Сіверськ (Донецька обл.)

- 1 КАБ - район м. Оріхів (Запорізька обл.)

- 2 керовані авіаційні ракети (КАР) класу "повітря-поверхня" типу Х-31П - район с. Бугаївка (Харьківська обл.)

- 2 КАР типу Х-31П - район с. Дружківка (Донецька обл.)

- 1 КАР типу Х-59М\МК2 - район аеродрому "Шкільний" (Одеська обл.)

- 1 КАР типу Х-59М\МК2 - район м. Білгород-Дністровський

- 1 КАР типу Х-59М\МК2 - район м. Одеса

Всього,

- оперативно-тактична авіація противника протягом доби виконала 116 літако-вильотів, з яких, принаймні 37 - безпосередньо для завдання авіаударів

(26 - Су-35, 1 - Су-34, 10 - Су-25)

- армійська авіація противника протягом доби виконала 17 вертольото-вильотів, усі для завдання авіаударів по позиціям ЗСУ у Донецькій та Луганській обл.

(11 - Ка-52, 4 - Ми-24\35, 2 - Ми-8\17)...

Мені тут задавали питання, щодо інтенсивності та розмаху використання противником повітряного компонента. Ці данні наведені для того, щоб мої читачи змогли зрозуміти його приблизні обсяги.

2. Морський компонент (оперативна обстановка на 19.00 22.03.2023-го р., без врахування сил та засобів, які знаходяться в пунктах базування - ПБ)

а) акваторія Чорного моря

- малий ракетний корабль (мрк), по нашій класифікації - ракетний корвет, проекту 21631 (Буян-М) "Грайворон" - у 12 милях на південий схід від м. Судак (знаходиться у позиційному районі у готовності до застосування КРМБ)

- мрк (ракетний корвет), пр. 21631 (Буян-М) "Вышний Волочек" - 27 миль на схід від м. Гурзуф (знаходиться у визначеному позиційному районі у готовності до застосування КРМБ)

- середній розвідувальний корабль (срзк), проекту 18280 "Иван Хурс" - у 133-х милях на північний захід від м. Зонгулдак, Туреччина (веде контроль повітряної, надводної та підводної обстановки у визначеному районі)

- великий десантний корабель (вдк), проекту 775 "Королёв" зі складу Балтійського флоту - у 8-и милях на південий захід від с.Мысхако (на переході із вантажем)

б) акваторія Азовського моря

- патрульний корабль (пк), за нашою класифікацією - патрульний корвет, проекту 22160 "Дмитрий Рогачёв" - знаходиться у північній частині Керченської протоки (веде контроль за повітряною, надводною та підводною обстановкою у рамках виконання завдання, щодо охорони Керченського мостового переходу)

- вдк, проекту 775 "Ямал" зі складу Чорноморського флоту - у північно-східній частині Керченської протоки (на переході)

Якщо когось цікавить більш детальна інформація (по конкретним напрямкам та районам, складу сил і засобів), щодо морського або повітряного компоненту - задавайти питання в коментарях...

3. Командування угрупування військ (УВ) противника "Запад" продовжує вдосконалення системи матеріально-технічного забезпечення підпорядкованих військ, зокрема у сфері постачання боєприпасів.

В районі м. Острогожск (Воронежска обл. рф), на відстані до 100 км від Державного кордону України (ДКУ), ним розгорнутий польовий склад артилерійських боєприпасів для забезпечення частин та з'єднань УВ "Запад". Постачання боєприпасів здійснюється з арсеналу 1060-го центру МТЗ Західного ВО...

Об'єкт прикритий засобами ППО, здійснюється його цілодобова охорона та оборона із організацією та встановленням, так званих "зон безпеки". В районі об'єкту також встановлений жорсткий пропускний режим.

4. У готовності до бойового застосування станом на 22.03.2023-й р. у розпорядженні російського військового командування знаходились наступні носії далекобійної високоточної зброї:

а) Повітряний компнент

- АБ "Оленья" (Мурманськая обл. рф) - 10 стратегічних бомбардувальників типу Ту-95МС (принаймні, 1 вже споряджений 8-ю КРПБ типу Х-101\Х-555, решта - у готовності до завантаження), 1 стратегічний бомбардувальник Ту-160 зі складу 121-го важкобомбардувального авіаційного полку 22-ї важкобомбардувальної авіаційної дивізії, 20-го березня перелетів з АБ "Энгельс" (споряджений 6-ю КРПБ типу Х-101\Х-555)

- АБ "Шайковка" (Калужская обл. рф) - 5 дальних бомбардувальників типу Ту-22М3 (споряджено по 1 КРПБ типу Х-22 на кожному)

- АБ "Дягилево" (Рязанская обл. рф) - 1 дальний бомбардувальник типу Т-22М3 (споряджено 1 КРПБ типу Х-22)

б) Морський компонент

- акваторія Чорного моря (визначені позиційні райони) - 2 ракетних корвета проекту 21631 (Буян-М) - всього, у готовності до бойового застосування може знаходитись до 16-и КРМБ типу "Калибр-НК"

- акваторія Середземного моря - 1 фрегат керованого ракетного озброєння (КРО), пр. 11356Р, 1 ракетний корвет, пр. 21631 (Буян-М), 1 дизель-електричний підводний човен (депч) проекту 636.3 (Вашавянка) - у готовності до бойового застосування може знаходитись до 20-и КРМБ типу "Калибр"

- акваторія Каспійського моря, або ПБ Каспійської флотілії - 1 сторожовий корабель, за нашою класифікацією патрульний корвет, пр. 11661 (Гепард), 3 ракетних корвета, пр. 21631 (Буян-М) - у готовності до бойового застосування може перебувати до 32-х КРМБ типу "Калибр-НК"

- ПБ Севастополь - 2 фрегата КРО, пр.11356Р (Буревесник), 1 депч, пр.636.3 (Вашавянка) - завантажують КРМБ типу "Калибр", або перебувають у 2-х годиній готовності до виходу у море

- ПБ Феодосія - 1 ракетний корвет, пр. 21631 (Буян-М) "Ингушетия", ймовірно знаходиться у 2-х годиній готовності до виходу у море із спорядженним БК КРМБ типу "Калибр-НК"

- ПБ Новоросійськ - 2 депч пр. 636.3 - скоріше всього, поки без КРМБ...

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Путін у безсилій люті применшив значення атаки дронів на Москву, - ISW

середа, 31 травень 2023, 6:22

За даними росЗМІ, від 25 до 32 безпілотників атакували Москву вночі 30 травня, пошкоджено щонайменше два багатоповерхові будинки. Президент Росії Володимир Путін спробував применшити значення атаки безпілотників на Москву, щоб не визнавати свої обмежен...

У Краснодарському краї внаслідок удару БПЛА горить нафтопереробний завод

середа, 31 травень 2023, 6:08

У ніч проти середи, 31 травня, виникла масштабна пожежа на Афіпському НПЗ, повідомляють російські Telegram-канали. . Зазначається, що за попередніми даними одна з установок з перегонки мазуту почала палати після прильоту начебто українського безпілотн...