Новий російський реактивний безпілотник "Ястреб" має такі ж проблеми, що й інші дрони, які випускаються у РФ. Проблеми не вирішені як для "Ястреба", так і для дрона-камікадзе "Герань-2" (аналога іранського дрона-камікадзе Shahed-136), і для баражуючого боєприпасу "Ланцет". Про те, які особливості має російська розробка з реактивним мотором, розповів експерт порталу Defense Express Іван Киричевський у ефірі порталу "Еспресо".
Киричевський наголосив, що "Ястреб" дійсно має переваги. Зокрема, його випускати дешевше, ніж дрон-камікадзе Shahed-136, оскільки його виготовляють з повністю цивільних компонентів.
Однак у розробки є певна проблема — це мотор, зауважив експерт. На його думку, росіяни так і не спромоглись почати виробляти власні двигуни, досить потужні, що можуть нести вибухівку вагою десятки кілограмів. Натомість вони залежать від поставок з Ірану та Китаю.
"Власні [мотори] вони не подужали", — навели думку Киричевського журналісти.
Аналогічні проблеми з "ланцетами", відзначив експерт. Наголосив, що на баражучому боєприпасі "Ланцет", який несе 12 кг вибухівки, встановлений "моторчик" з Чехії, призначений для "іграшкового літачка" вагою до 5 кг.
"З моторами у них проблеми. Для "шахедів" їм доводиться брати або іранські, або китайські двигуни, бо власні вони не подужали. Навіть на "Ланцеті" у них стоїть не російська розробка, а чеські електродвигуни на іграшкові літальні апарати масою 5 кг", — пролунало у ефірі телеканалу.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...