"Можливо, нинішня війна не стане останньою. Але я впевнений, що похід росіян на Київ у 2022-му був останнім в історії", - журналіст

"Часами, буває, на мене накочує тактичний песимізм. Але в стратегічній перспективі я залишаюся оптимістом, і от чому", - пише історик та журналіст Сергій Громенко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Вся нинішня міць Росії зведена на трьох підмурівках:

1. Радянський спадок: територія з ресурсами, чимале населення, інфраструктура, куплені на Заході професори і президенти та, найголовніше, безліч зброї для світової війни.

2. Гроші з доби нафтового дощу 1999-2008 років, просто захмарні гроші.

3. Путінський політичний режим тоталітарної мобілізації.

Так от, за результатами цієї війни, коли і чим би вона не завершилася, Росія втратить 2 з 3 своїх стовпів сили.

Російська промисловість більше ніколи не зможе наштампувати стільки танків і ракет, скільки могла радянська, а старі запаси колись все одно вичерпаються або остаточно зогниють.

Російські нафта і газ назавжди втратили багатий і ємний європейський ринок, тож навіть якщо санкції будуть зняті, все одно торгівля з Китаєм та Індією не принесе Кремлю надприбутків. І назад в Європу Росію вже не пустять США.

Населення Росії вже ніколи не буде таким численним, як раніше - успіхи імперії та СРСР у безкінечних війнах у чималому ступені завдячують невичерпним людським ресурсам. А понад то, зміни в російській етноконфесіодемографії будуть провокувати серйозні внутрішні конфлікти.

Так, Росія може знову зазнати чергового авторитарного повороту в майбутньому, але без старої зброї і без грошей на нову вона вже не становитиме такої загрози, як у 2022-му.

Можливо, нинішня війна не стане останньою. Можливо, нам доведеться ще раз воювати за остаточне визволення Донбасу, якщо цього разу ми не подужаємо. Але я впевнений, що похід росіян на Київ у 2022 році був останнім в історії, і в майбутньому такого точно не повториться".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Він втомився? У Сочі перекинувся "Панцир-С1" (відео)

четвер, 29 лютий 2024, 14:01

У Росії зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир-С1" перекинувся просто посеред дороги. Видовищне відео оприлюднив український журналіст Юрій Бутусов у Telegram, передають Патріоти України. "Російський ЗРГК "Панцир-С1", який пересувався у супроводі ...

Шойгу теж не витримав: Путін звернувся до російських високопосадовців, але вони... заснули (фото, відео)

четвер, 29 лютий 2024, 13:55

Російський диктатор Володимир Путін сьогодні, 29 лютого, оголосив послання до Федеральних зборів. Путін вже у 19-й раз звертається з подібним посланням, зазначають Патріоти України. Послання глави держави Федеральним зборам – щорічне публічне звернення...