Усиновлений сім'єю вчених зі США росіянин Роман Романов (Вудленд Роберт Романов) через 27 років вирішив повернутися до РФ, де потрапив за ґрати. Днями Останкінський райсуд Москви заарештував його на два місяці за звинуваченням у «незаконному зберіганні наркотиків і приготуванні до злочину», повідомляють Патріоти України.
Історію його повернення раніше активно смакували кремлівські пропагандисти, намагаючись показати на прикладі американця «переваги» переїзду до РФ. Романов виїхав до своїх прийомних батьків ще у 1993 році у віці двох років, але, незважаючи на те, що опинився у люблячій родині, вирішив знайти свою рідню.
Познайомившись зрештою зі своєю справжньою матір'ю, чоловік повернувся до США, проте, повіривши пропаганді, вирішив зрештою переїхати до Долгопрудного Московської області, де влаштувався вчителем англійської мови. «Мене тягнуло у Росію зі страшною силою. І ось я тут. Я ухвалив рішення назавжди залишитися у своїй рідній країні», — розповідав він у 2020 році.
Однак щастя репатріанта тривало недовго, і ось він уже на лаві підсудних. Згідно зі ст. 3 ст. 30 КК РФ (готування до злочину) та п. «г» ч. 4 ст. 228.1 КК РФ (незаконне придбання, зберігання, перевезення, виготовлення, переробка наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів), йому загрожує від 10 до 20 років позбавлення волі.
Варто також зазначити, що наркотики — це доволі розповсюджений привід для арешту громадян США, щоб кремлівський режим міг використовувати їх як заручників для тиску на Вашингтон, як це було, наприклад, з американською баскетболісткою Бріттні Грайнер.
Її затримали 17 лютого 2022 року прямо в аеропорту у Москві зі знеболювальною олією з канабісу, а 8 грудня обміняли на громадянина РФ Віктора Бута, який відбував у США строк за контрабанду озброєнь.
Сам же Романов до свого арешту покладав на життя у Росії великі надії. «З моїми знаннями я можу тут добре заробляти. Буду мамі та сестрі допомагати з грошима. Потім обов’язково переїду до Москви і сам, і все зроблю, щоб із села своїх рідних забрати», — ділився він своїми планами кілька років тому, ще не підозрюючи, що його батьківщина насправді не така вже й гостинна.
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...
Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...