"Ми союзники, але у нас різні цілі": Початок Курської операції порушив довіру США до України, - ЗМІ

Початок Курської операції на території країни-агресора Росії серйозно порушив довіру США до України. Про це йдеться в матеріалі "Партнерство: таємна історія війни в Україні", опублікованому 29 березня The New York Times, передають Патріоти України.

Зазначається, що автор статті Адам Ентус для її написання за понад рік провів понад 300 інтерв’ю з представниками уряду військових і розвідки в Україні та США, а також у інших країнах.

Він розповідає, що влітку 2024 року сили оборони були "небезпечно розтягнуті" на півночі та на сході, водночас головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повторював американцям, що йому "потрібна перемога".

Раніше, у березні, США дізнались, що українська військова розвідка таємно планує наземну операцію на південному заході Росії. Тоді начальник відділу Центрального розвідувального управління (ЦРУ) в Києві повідомив начальнику Головного управління розвідки Кирилу Буданову, що якщо він перетне кордон з Росією, то зробить це без американської зброї та підтримки розвідданими. Він це, нібито, і зробив, але був змушений повернути, йдеться у матеріалі.

Журналіст наголошує, що представники адміністрації на той час президента США Джо Байдена "гірко жартували", нібито вони "знали більше про те, що планували росіяни, шпигуючи за ними, ніж про те, що планували їхні українські партнери".

"Однак для українців "не питай, не кажи" було краще, ніж запитати і зупинитися. Ми союзники, але у нас різні цілі. Ми захищаємо нашу країну, а ви захищаєте свої фантомні страхи від холодної війни", – пояснив генерал-лейтенант Валерій Кондратюк, колишній командир української військової розвідки, його цитує автор статті.

У серпні українці натякнули, що на півночі щось відбувається. Тоді Сирський "зробив свій крок" і перекинув війська через південно-західний російський кордон, у район Курська.

Для американців розгортання вторгнення було серйозним порушенням довіри, наголосив автор. Він уточнив, що справа не стільки в тому, що українці тримали Америку у невіданні, скільки у таємному перетині взаємно узгодженої лінії та перекиді на російську територію обладнання, наданого союзниками.

Зазначається, що перед цим США і Україна визначили в Росії зону, по якій Америка дозволила наносити удари своєю зброєю. Також для таких ударів силам оборони партнери надавали підтримку розвідданими. Але це було зроблено, щоб запобігти гуманітарній катастрофі в Харкові, а не для "захоплення" російських територій, пише журналіст.

США могли відключити цю допомогу, але за словами представника тодішньої адміністрації Білого дому, вони знали, що це "може призвести до катастрофи" і що "українські солдати в Курській області РФ загинуть без захисту HIMARS і американської розвідки". "Це був не майже шантаж, а саме шантаж", – прокоментував ті події високопосадовець Пентагону.

Тоді Вашингтон дійшов висновку, що Курськ став тією перемогою, на яку нібито натякав президент України Володимир Зеленський. Однією з цілей операції, як пояснили для США, став важіль впливу на країну-агресора РФ, а саме захоплення та утримання російських територій, які можна було б обміняти на українські території на майбутніх переговорах, йдеться у статті.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У Трампа є приватні комерційні інтереси щодо Путіна, - експерт-міжнародник

вівторок, 1 квітень 2025, 14:21

Експерт-міжнародник Євген Добряк зазначив, що Трамп, можливо не до кінця розуміючи ситуацію, фактично стає на бік Росії, передають Патріоти України. "Наразі Трамп активно просуває політику зближення з Росією. Ми спостерігаємо за його діями у зовнішньоп...

Уперше за багато часу РФ не била "Шахедами" по Україні: Військовий експерт припустив, що це означає

вівторок, 1 квітень 2025, 13:55

У ніч на 1 квітня РФ вперше за тривалий час не запускала ударних дронів по містах України. На думку голови ради резервістів Сухопутних військ Збройних Сил України Івана Тимочка, може бути кілька причин, у тому числі виявлення пускових установок ворога ...