На дні Маріанської западини знайшли невідомі віруси аномально великих розмірів: Довжина генома мімівірусу довше майже в 40 разів за геном коронавірусу, який спровокував пандемію COVID-19

​На дні Маріанської западини, найглибшому місці земної кулі, китайські вчені знайшли зразки гігантського мімівірусу.

Мімівіруси

Мімівіруси - які складали більше 4% від загальної популяції вірусів у досліджуваному морському дні - спочатку були помилково прийняті за бактерії, коли вчені вперше побачили їх під час спалаху пневмонії у 1992 році. шириною в нанометри, їх іноді можна побачити неозброєним оком, повідомляють Патріоти України.

Група китайських дослідників в рамках місії Challenger Deep дістали з найглибшої точки планети відкладення. У них вчені знайшли віруси, серед яких були і гігантські види. Автори дослідження відзначають, що їх розмір перевищував розміри деяких бактерій, що дуже незвично. Хоча мімівіруси виявлялися і в інших місцях, вони виявилися більш численними на глибині 11 км. Як відомо, тиск в цьому районі в 1100 разів перевищує атмосферний.

Photo: South China Morning Post

Мімівіруси - це рід вірусів, що включає в себе єдиний вид Acanthamoeba polyphaga mimivirus (APMV), їх господарями є амеби роду Acanthamoeba. На відміну від більшості інших вірусів, мімівірус не проходить через фільтр з діаметром пор 0,22 мкм і його видно в світловий мікроскоп.

Популяція мімівіруса на дні западини становить приблизно 4% від загальної вірусної популяції. Також разом з відкладеннями вчені витягли з дна океану 15 інших типів вірусів і понад 100 бактерій різних видів. Крім аномального розміру, мімівірус виділяється серед інших патогенів дуже складним геномом - в ньому більше 1,2 млн пар основ. Для порівняння - геном коронавирусу нового типу, який спровокував пандемію COVID-19, майже в 40 разів коротше. Вчені підкреслюють, що вплив мімівірусу на ссавців поки тільки вивчається в лабораторних умовах.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

З архіву ПУ. Карма: Педофіла, чиїми жертвами стали 200 дітей, згвалтував і вбив з особливою жорстокістю співкамерник

п’ятниця, 3 грудень 2021, 15:00

Вбивця, який сам є засудженим гвалтівником, стверджує, що мотивом стала помста. Він хотів, щоб педофіл сам випробував те, що відчували діти, над якими він поглумився. У британській в'язниці Full Sutton співкамерник згвалтував з вбив з особливою жорсток...

"Тут хтось когось вгараздив Мікояном! Там хтось комусь зацідив Кагановичем! А я хотів віддати "свого" Брєжнєва за пиво": Юрій Винничук розповів про "празднік 7 ноября"

п’ятниця, 3 грудень 2021, 13:30

"Коли я обриваю виноград, то завше згадую "празднік 7 ноября", бо в прадавню епоху розвинутого соціалізму саме на "октябрські празнікі" я приїжджав до батьків у Станіславів і збирав виноград. Адже тоді було кілька днів вихідних", - пише український пис...