На дні Маріанської западини знайшли невідомі віруси аномально великих розмірів: Довжина генома мімівірусу довше майже в 40 разів за геном коронавірусу, який спровокував пандемію COVID-19

​На дні Маріанської западини, найглибшому місці земної кулі, китайські вчені знайшли зразки гігантського мімівірусу.

Мімівіруси

Мімівіруси - які складали більше 4% від загальної популяції вірусів у досліджуваному морському дні - спочатку були помилково прийняті за бактерії, коли вчені вперше побачили їх під час спалаху пневмонії у 1992 році. шириною в нанометри, їх іноді можна побачити неозброєним оком, повідомляють Патріоти України.

Група китайських дослідників в рамках місії Challenger Deep дістали з найглибшої точки планети відкладення. У них вчені знайшли віруси, серед яких були і гігантські види. Автори дослідження відзначають, що їх розмір перевищував розміри деяких бактерій, що дуже незвично. Хоча мімівіруси виявлялися і в інших місцях, вони виявилися більш численними на глибині 11 км. Як відомо, тиск в цьому районі в 1100 разів перевищує атмосферний.

Photo: South China Morning Post

Мімівіруси - це рід вірусів, що включає в себе єдиний вид Acanthamoeba polyphaga mimivirus (APMV), їх господарями є амеби роду Acanthamoeba. На відміну від більшості інших вірусів, мімівірус не проходить через фільтр з діаметром пор 0,22 мкм і його видно в світловий мікроскоп.

Популяція мімівіруса на дні западини становить приблизно 4% від загальної вірусної популяції. Також разом з відкладеннями вчені витягли з дна океану 15 інших типів вірусів і понад 100 бактерій різних видів. Крім аномального розміру, мімівірус виділяється серед інших патогенів дуже складним геномом - в ньому більше 1,2 млн пар основ. Для порівняння - геном коронавирусу нового типу, який спровокував пандемію COVID-19, майже в 40 разів коротше. Вчені підкреслюють, що вплив мімівірусу на ссавців поки тільки вивчається в лабораторних умовах.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Спочатку Київ за 3 дні, тепер Бахмут до березня": Провал мобілізації може зірвати наступ РФ, - експерт

понеділок, 6 лютий 2023, 14:25

У країни-агресорки Росії зараз немає достатньо ресурсів для проведення нового масштабного наступу на Україну. Тому окупанти намагаються активізувати наступальні дії поки що на одному напрямку - на Донецькому плацдармі, передають Патріоти України. У РФ ...

Бомби над "миролюбною" Росією: На підступах до Москви добряче прилетіло

понеділок, 6 лютий 2023, 11:26

Поки підступи до Кремля поспіхом облаштовують залишковими "Панцирями" та С-400, провинціям "істінноправославной" україножерській недоімперії тільки на божу милість замість ППО і залишається сподіватись. З‘явилось відео вибуху невідомого БПЛА біля Кал...