Мімівіруси - які складали більше 4% від загальної популяції вірусів у досліджуваному морському дні - спочатку були помилково прийняті за бактерії, коли вчені вперше побачили їх під час спалаху пневмонії у 1992 році. шириною в нанометри, їх іноді можна побачити неозброєним оком, повідомляють Патріоти України.
Група китайських дослідників в рамках місії Challenger Deep дістали з найглибшої точки планети відкладення. У них вчені знайшли віруси, серед яких були і гігантські види. Автори дослідження відзначають, що їх розмір перевищував розміри деяких бактерій, що дуже незвично. Хоча мімівіруси виявлялися і в інших місцях, вони виявилися більш численними на глибині 11 км. Як відомо, тиск в цьому районі в 1100 разів перевищує атмосферний.
Мімівіруси - це рід вірусів, що включає в себе єдиний вид Acanthamoeba polyphaga mimivirus (APMV), їх господарями є амеби роду Acanthamoeba. На відміну від більшості інших вірусів, мімівірус не проходить через фільтр з діаметром пор 0,22 мкм і його видно в світловий мікроскоп.
Популяція мімівіруса на дні западини становить приблизно 4% від загальної вірусної популяції. Також разом з відкладеннями вчені витягли з дна океану 15 інших типів вірусів і понад 100 бактерій різних видів. Крім аномального розміру, мімівірус виділяється серед інших патогенів дуже складним геномом - в ньому більше 1,2 млн пар основ. Для порівняння - геном коронавирусу нового типу, який спровокував пандемію COVID-19, майже в 40 разів коротше. Вчені підкреслюють, що вплив мімівірусу на ссавців поки тільки вивчається в лабораторних умовах.
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...