На Донбасі окупаційні війська виявили та захопили макет зенітно-ракетного комплексу Stormer HVM. Це сталося на одному з напрямків, а фото опублікував російський пропагандист Григорій Вдовіна, передають Патріоти України.
Макет зібраний з фанерних листів, балок та був пофарбований у темний колір. Виробництво макетів військової техніки та систем протиповітряної оборони в Україні здійснюється з використанням оригінальних розмірів і з високою деталізацією.
З цієї причини росіяни часто знищують саме макети таких систем, помилково приймаючи їх за справжні комплекси ППО, як-от IRIS-T, NASAMS та інші. Макети військової техніки використовувалися давно, ще під час Другої світової війни й досить ефективно застосовувалися для обману противника, для дезінформації, і щоб відвести удар від справжньої техніки.
Але сучасні технології вивело мистецтво обману супротивника на нові висоти. З часом змінюється форма та матеріал з яких макети виготовляються. Британський ЗРК STORMER знищує цілі вдень, вночі і в будь-яку погоду. На його озброєнні стоять ракети Starstreak. Тому такі цінні системи важливо маскувати.
Кожна з ракет системи має три "стріли", які розділяються в повітрі і уражають ціль уламками.
STORMER може виявляти цілі на відстані 18 кілометрів, дальність ураження становить 7 кілометрів. Одночасно пускові установки британської зенітки вміщають 8 ракет Starstreak, загалом боєзапас машини – 12 ракет. Крім ракети Starstreak, є можливість використання ракет Martlet, які забезпечують дальність знищення цілей до 9 кілометрів.
На треті роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну учасник гурту "Хамерман знищує віруси", ведучий подкасту "Сучукрмуз" Олег Цукренко, більш відомий як Альберт Цукренко згадав допис Z-блогера, що вже "настоявся, як витримане вино". Про це Цу...
Третій за потужністю НПЗ росії втретє став мішенню для повітряних атак протягом року, з березня 2024 року. На місці атаки спалахнула сильна пожежаУ ніч проти 24 лютого безпілотники атакували нафтопереробний завод у Рязанській області, передають Патріот...