На Донбасі вперше зафіксували новітній російський комплекс "Наводчик-2"

На окупованій частині Луганської області, за 12 км від лінії фронту, вперше за час бойових дій на Донбасі було виявлено новітній російський комплекс «Наводчик-2».

Наводчик-2

На окупованій частині Луганської області, за 12 км від лінії фронту, вперше за час бойових дій на Донбасі було виявлено новітній російський комплекс «Наводчик-2», до складу якого входять 7 БПЛА типу «Гранат» різних модифікацій з радіусом дії 10, 15, 25 та 100 км. Комплекс призначений для виконання розвідувальних та спеціальних завдань, зокрема для забезпечення координатами цілей дивізіонів гарматної артилерії та РСЗВ.

Перші текстові матеріали (без фото) про фіксацію наземної станції управління комплексу «Наводчик-2» з’явилися у звіті СММ ОБСЄ №272/2020 від 14 листопада 2020 року. Там йшлося, що за уточненими даними місії, зразок техніки, який вказали у звіті СММ ОБСЄ №268/2020 від 10 листопада як «комплекс радіоелектронної боротьби РБ-341В «Леєр-3», був пізніше, при детальнішому аналізі, ідентифікований як пункт управління БПЛА «Наводчик-2».

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm отримала візуальне підтвердження цієї текстової інформації. Завдяки фото з БПЛА вдалося підтвердити, що новітній російський комплекс «Наводчик-2» дійсно використовується на Донбасі. Поряд зі станцією управління також були помічені 3 ящики д

Ця інформація є вкрай важливою для розширення багатомовної доказової бази InformNapalm, один з розділів якої присвячений фіксації російської техніки та озброєння, яке активно використовується на Донбасі.

«Наводчик-2» та РБ-341В «Леєр-3»

Важливо зазначити, що на відміну від «Наводчик-2», який зафіксований вперше на Донбасі, російський комплекс РБ-341В «Леєр-3», до складу якого входять три БПЛА «Орлан-10», вже неодноразово фіксувався в зоні бойових дій на сході України. Він потрапляв і в OSINT-дослідження InformNapalm, починаючи з 2015 року, і в 2018-2020 роках став досить часто потрапляти у звіти СММ ОБСЄ. Цей тип техніки був також включений у звіт InformNapalm з доказами присутності російських військ на Донбасі, який був представлений спершу українською парламентською делегацією у Парламентській асамблеї НАТО в Стамбулі в 2016 році, а також на інших міжнародних майданчиках у ПАРЄ та ОБСЄ в 2016-2019 роках. Публікації про використання РБ-341В «Леєр-3» на окупованому Донбасі з посиланням на дослідження InformNapalm виходили також у німецькому таблоїді Bild та на сторінках Associated Press. Тож як елемент доказової бази цей комплекс вже достатньо відомий.

Щодо комплексу «Наводчик-2», то його згадували у зведеннях із зони бойових дій на Донбасі лише одного разу: в контексті виявлення в квітні 2017 року в районі Світлодарської дуги БПЛА «Гранат-1», який входить до складу цього комплексу. Проте виявлення цього типу БПЛА не є безумовним доказом застосування цілого комплексу, бо ці безпілотними можуть застосовуватись і окремо. Наприклад, в 2015 році InformNapalm фіксував використання БПЛА «Гранат-1» та «Гранат-2» підрозділами російських терористичних сил на Донбасі. Крім того, були знайдені фотодокази з геолокацією на території Кузьмінського полігону Ростовської області РФ, що ще в грудні 2014 року МО Росії проводило підготовку терористів та навчало їх використовувати БПЛА “Гранат-2” для ведення бойових дій на Донбасі.

Ідентифікація

Враховуючи, що спостерігачі ОБСЄ у щоденному звіті спершу помилились у ідентифікації техніки, але через деякий час надали уточнюючі дані, тому буде не зайвим підкреслити, що характерною візуальною особливістю комплексу «Наводчик-2» є його розміщення на базі вантажівки КамАЗ-4350 (колісна формула 4X4), в той час як російський комплекс РБ-341В «Леєр-3» базується на КамАЗ-5350 (колісна формула 6X6).

КамАЗ-5350 и КамАЗ-4350

До Донбасу РФ активно використовувала «Наводчик-2» на 102-й військовій базі у Вірменії

Комплекс «Наводчик-2» поступив на озброєння МО РФ у 2014 році. Його одразу перекинули у Вірменію на 102-гу російську військову базу в місті Ґюмрі. З того часу інформація про використання цього комплексу і в російських ЗМІ, і на офіційному сайті МО РФ стосувалася здебільшого тільки Вірменії. Лише декілька разів цей комплекс також згадували в контексті проведення навчань на території 4-ї окупаційної військової бази РФ, яка розгорнута у Цхінвальському регіоні Грузії.

Комплекс складається з:

  • наземної станції керування;
  • БПЛА типів «Гранат-1», «Гранат-2», «Гранат-3» і «Гранат-4» (у складі комплексу сім БПЛА).

«Наводчик-2»

Висновок

Ця стаття містить унікальні і важливі дані, які доводять триваючу приховану воєнну активність Російської Федерації на окупованій частині українського Донбасу. Воєнна агресія РФ почалась навесні 2014 і продовжується до цього часу, не дивлячись на публічні заперечення військово-політичного керівництва РФ щодо безпосередньої участі та керування бойовими діями на сході України.

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm звертає увагу широкої аудиторії, експертів, дипломатів, журналістів, МЗС України та представників України у ТКГ з пропозицією максимально ефективно використовувати дані зі звітів СММ ОБСЄ та матеріали OSINT-досліджень InformNapalm для міжнародного дипломатичного тиску на агресора, для посилення санкцій та інших політичних заходів, які будуть сприяти досягненню справжнього миру, який можливий лише після виведення з території України російських військ, озброєння та техніки, солдат та найманців Російської Федерації, яка, безумовно, є ініціатором кривавого довготривалого міжнародного конфлікту в Європі.

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Не треба звинувачувати в усьому ТЦК": Генерал Муженко розповів, що не так з мобілізацією в Україні

п’ятниця, 1 грудень 2023, 13:31

Колишній головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв’ю заявив, що проблеми з мобілізацією в нашій країні відбуваються через недотримання законодавства. Зокрема, Закону «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», передають Патріоти ...

"Крим - у Донецькій області?": Блогерка Верба зганьбилася знанням географії України

п’ятниця, 1 грудень 2023, 13:18

Відома українська блогерка Юлія Верба осоромилася своїм незнанням географії України, повідомляють Патріоти України. Знаменитість випадково стала учасницею опитування від блогерки Марії Паньків, яка розпитує перехожих на вулиці загальновідомі факти. Тож...