"На їх можливості сильно впливають радянські доктрини": Інспектор Пентагону у звіті вказав на сильні та слабкі сторони ЗСУ

Для інструкторів Сполучених Штатів та НАТО, які готують українських військових, є великим викликом змінити мислення підопічних, оскільки українське командування все ще дотримується радянської доктрини ведення війни. Такий висновок оприлюднено у звіті Пентагону перед американським Конгресом США, передають Патріоти України.

У документі інспектор Пентагону вказує, що ЗСУ показують велику винахідливість, але на їх можливості сильно впливають радянські доктрини. Звіт, опублікований 16 травня, наводить загальний огляд допомоги США Україні та її підзвітності, охоплює перший квартал 2024 року і серед іншого містить розділ про операційну здатність українського війська та виклики для інструкторів союзників.

Інспектор, який складав звіт, вказує, що українські військові демонструють професійність та новаторство в застосуванні дронів для розвідки та атак. У звіті вказується зо ЗСУ застосовують багато дронів під час ведення бойових дій. Крім того, були створені вогневі групи для боротьби з іранськими безпілотниками, що також названо новацією.

Разом з тим, у ЗСУ є проблеми у сфері здатності ефективно застосовувати комбіновані види зброї та використовувати прориви. Одним із головних викликів для інструкторів США та НАТО, які працюють з українцями, стало мислення командування. Українські військові все ще покладаються на радянську військову доктрину. Вказується що штаби ЗСУ історично організовані не на основі бойових функцій і не підтримують спільні бойові дії. Тому штаби продемонстрували обмежену здатність проводити операції на рівні вище бригадного.

Крім того, у звіті вказується, що деякі командувачі ЗСУ та підрозділи переймають філософію на основі виконання поставлених завдань через децентралізацію, з наголосом на довіру, ініціативу, делегування рішень та творчість, але затяжна війна зменшує якість війська.

ЗСУ використовують артилерію та далекобійну зброю скоріше для ведення боїв з ворогом, ніж для проведення маневрів та проривів. Декілька спроб ЗСУ здійснити прорив не були успішними, вказали автори документа. Вони зазначили, що нестача повітряних потужностей та інженерних можливостей ще більше обмежують ЗСУ. Росія має чисельну перевагу в артилерії та далекобійній зброї, що зменшує здатність ЗСУ накопичити бойові сили, а затяжна війна та затримки з поставками зброї дали можливість окупантам мінувати ділянки та будувати захисні укріплення.

Через обмежену кількість людського ресурсу є складнощі з проведенням ротацій, забезпечення військовим відпочинку та навчання. Середній вік українського військового перевищує 40 років. Звіт відзначає, що зниження призовного віку неоднозначно сприймається в Україні, зокрема через ризики для економіки. Зниження віку мобілізації може дозволити мобілізувати ще 50 тис. чоловік, ідеться у звіті.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Платити за смерть "легше", ніж інвестувати в захист солдатів": Екснардеп Луценко - про логіку Міноборони

субота, 5 квітень 2025, 16:53

"За загибель бійця на фронті держава виплачує родині близько $370 тис. Бронеавтомобіль вітчизняного виробництва, який може захистити життя 4 бійців - обійдеться плюс-мінус у таку саму, або й удвічі меншу суму. Однак, за викривленою логікою чиновників М...

Трамп побачить руку Кремля в Ірані та Ємені, і змушений буде реагувати, - український дипломат

субота, 5 квітень 2025, 16:44

Український політик і дипломат Роман Безсмертний в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському розповів, як Росія координує конфлікти на Близькому Сході, передають Патріоти України. "Якщо Трамп не розумів, що Україна не може підписати...