На розробку дива техніки пішло 10 років: Американська компанія представила шолом HMDS Gen 3, що робить винищувач F-35 для його пілота повністю "прозорим"

Шолом Collins Aerospace HMDS Gen 3

Для ефективного використання винищувача F-35 провідна американська компанія в області аерокосмічних технологій Collins Aerospace розробила шолом пілота HMDS Gen 3 вартістю $400 000 за штуку. Високотехнологічний пристрій буквально робить літак невидимим для пілота і забезпечує можливість огляду на 360°.

На розробку HMDS Gen 3 пішло десятиліття. Шолом служить основним дисплеєм пілота, а також екраном системи керування зброєю F-35. Він має 6 камер, встановлених ззовні літака та спрямованих у всі напрямки. Візор відображає «зшите» зображення з цих камер. Так, якщо подивитися вниз, буде видно землю або хмари — не дуже приємно для звичайної людини, яка не є професіональним пілотом.

Шолом Collins Aerospace HMDS Gen 3 за $400 000 робить винищувач F-35 «прозорим» для пілота

HMDS Gen 3 забезпечує безперервне відображення польотної інформації та даних датчиків. Шолом перетворює їхні покази у накладення доповненої реальності. Пілоти можуть позначати та відстежувати повітряні та наземні об’єкти, «свої» та противника. Для цього достатньо просто подивитися на них за допомогою системи націлювання.

Шолом Collins Aerospace HMDS Gen 3 за $400 000 робить винищувач F-35 «прозорим» для пілота

Шолом має вбудовану систему нічного бачення з кутом огляду 30° на 40° градусів і 100% перекриттям. Вона усуває необхідність мати окремі окуляри нічного бачення. Інфрачервоні камери на фюзеляжі F-35 дозволяють пілоту бачити навіть у повній темряві.

Кожна найменша деталь HMDS Gen 3 розроблена на замовлення та вирізана лазером індивідуально під конкретного користувача. Голову кожного пілота сканують для точної підгонки. Відстань між зіницями пілота точно вимірюється, щоб на візирі можна було відтворити безшовне зображення. Також вимірюється відстань від ока до візора, щоб все було в ідеальному фокусі.

Шолом Collins Aerospace HMDS Gen 3 за $400 000 робить винищувач F-35 «прозорим» для пілота

Все настільки деталізовано, що навіть якщо зробити нову зачіску або будь-яким чином змінити форму голови, наприклад, потовстішати або схуднути, шолом більше не підійде належним чином. Кожні 120 днів шолом проходить перевірку, щоб переконатися, що він функціонує належним чином і відповідає стандартам.

Джерела: Collins Aerospace, New Atlas

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Оцініть красу атаки: З'явилось чітке відео ураження українським БПЛА Нафтопереробного заводу у Туапсе

вівторок, 23 липень 2024, 0:30

Як повідомляли Патріоти України, зранку 22 липня в Туапсе пролунало кілька гучних вибухів. Російська пропаганда як зазвичай заявила, що всі українські дрони позбивали. Однак місцеві жителі зняли на телефон атаку одного з БПЛА в районі нафтопереробного...

Де Україна найближчим часом може завдати клопоту недоімперії: Маємо шанс у цьому році заблокувати Крим, - воєнний аналітик

понеділок, 22 липень 2024, 22:10

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець переконаний, що залишок 2024 року не пов'язаний з масштабними наступальними діями ЗСУ. "Військове керівництво України говорило про те, що ми маємо провести стратегію мобільної...