На скільки років забруднене повітря скорочує життя людей, - вчені

​Якість повітря в більшості міст світу, м'яко кажучи, огидна. Жителі особливо сильно забруднених Індії та Бангладешу значно. мірою скорочують свої життя

Щодня ми виходимо на вулицю з метою освіжитися, але насправді вдихаємо вихлопні гази автомобілів і інші шкідливі речовини. Само собою зрозуміло, що все це шкодить нашому здоров'ю - потрапляючи в наші організми, отруйні гази буквально руйнують наші органи. Учені з американського штату Іллінойс зовсім впевнені, що брудне повітря є «найбільшим ризиком для здоров'я людини» і значно скорочує тривалість життя, повідомляють Патріоти України з посиланням на ЗМІ.

Щоб з'ясувати, наскільки сильно забруднене повітря впливає на довголіття людей, вони вивчили дані, зібрані глобальною системою «Індекс якості повітря» (AQLI). Результати виявилися досить тривожними - якби люди жили в більш сприятливих умовах, ніж зараз, вони б цілком встигли втілити багато своїх мрій.

Брудне повітря помітно укорочує тривалість наших життів

Скорочення життя людей

Тривожними результатами наукової роботи поділилося видання ScienceAlert . Згідно із зібраними даними, забруднення повітря, яке спостерігається в більшості міст, скорочує життя людей як мінімум на два роки . І це в кращому випадку - за словами дослідників, жителі особливо сильно забруднених Індії та Бангладешу скорочують свої життя майже на десять років . Цей показник можна вважати актуальним і для Китаю, на території якого десятиліттями витав брудне повітря - ситуація покращилася лише під час пандемії коронавируса.

Таку картину можна спостерігати в Індії

Вчені вважають, що забруднене повітря може нашкодити здоров'ю людей сильніше, ніж захопив практично весь світ коронавірус. За словами творця системи AQLI Майкла Грінстоун (Michael Greenstone), це абсолютно не означає, що коронавірус не є небезпечним. Він упевнений, що смертельне захворювання повністю заслуговує ту увагу, яку йому приділяють. Тільки ось якби людство з таким же завзяттям взявся за пошук способу очистити повітря від шкідливих речовин, мільярди людей прожили б більш довгі і щасливі життя.

Найбрудніше повітря в світі

Особливої уваги вимагають вищезгадані Індія і Бангладеш, але не варто забувати і про Непал з Пакистаном. За розрахунками дослідників, в цих регіонах нашої планети за останні 20 років якість повітря знизилася на цілих 44%. А якщо врахувати, що люди продовжують їздити на автомобілях з двигунами внутрішнього згоряння, тоннами викидати пластикове сміття і спалювати його, то в майбутньому «свіжості альпійських лугів» нам не бачити. Отже, здоров'я людей продовжить погіршуватися, а тривалість життя - ставати коротше.

У важкій ситуації знаходяться і країни Південно-Східної Азії. Повідомляється, що там живе близько 650 мільйонів чоловік і 89% з них живуть в районах з поганим повітрям. З тим, що брудне повітря становить велику небезпеку для здоров'я людей, згодні і представники Всесвітньої організації охорони здоров'я. За їх даними, в 2016 році 91% населення нашої планети проживало в місцях, де рівень забруднення повітря перевищував значення, встановлені в рекомендаціях ВООЗ.

На чистоту повітря сильно впливають не тільки автомобілі з вихлопними газами і заводи з цілої кашею шкідливих речовин, але і лісові пожежі. У 2020 році з цим особливих проблем немає, але минулий рік прямо-таки піддав жару. Смог від лісових пожеж в Сибіру доходив аж до Москви і більш далеких регіонів. Також пожежі палали в лісах США і Австралії. Ситуація була настільки серйозною, що вогонь було видно навіть з космосу. Так що, якщо за нами тоді стежили інопланетяни, вони чудово розуміли, що у планети Земля справи йдуть гірше нікуди.

На тему впливу забрудненого повітря на організми людей дослідження ведуться регулярно.

Як міське повітря впливає на дітей, які перебувають в утробі матері

Виявилося, що якщо жінки дихають брудним повітрям протягом перших трьох місяців вагітності, ризик затримки росту малюка зростає в багато разів. Більш того, забруднене повітря впливає на дітей аж до їх 4-річного повітря.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Путіну Білорусь обходиться дорожче, ніж утримання окупаційних режимів на Донбасі", - Ландсбергіс

понеділок, 1 березень 2021, 12:24

Литовський міністр висловився за посилення тиску на Білорусь, заявляючи про необхідність допомогти народу країни. Російська влада на чолі з президентом Володимиром Путіним через санкції щодо Білорусі несе більші витрати на Мінськ, ніж на утримання окуп...

"До силового сценарію готові": У Раді розповіли, як реагуватимуть на загострення з боку РФ на Донбасі

понеділок, 1 березень 2021, 12:12

Відзначається, що військові вже кілька місяців поспіль відпрацьовують ведення бою в умовах міських поселень. Глава комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Олександр Завітневич запевняє, що влада готова до силового сценарію на Донбасі в разі необхід...