На третій день війни Генштаб ЗСУ розглядав можливість відведення військ на правий берег Дніпра, - генерал Муженко

На третій день повномасштабної війни РФ проти України — 27 лютого 2022 року — Генштаб ЗСУ розглядав можливість відведення військ на правий берег Дніпра. Про це розповів ексначальник Генштабу — головнокомандувач ЗСУ у 2014−2019 роках, а нині науковий співробітник науково-дослідного інституту ЗСУ генерал Віктор Муженко в інтерв'ю, передають Патріоти України.

За його словами у Генштабі тоді розглядали різні пропозиції: які здійснити маневри, де посилити якесь угруповання, а звідки позбирати на інші ділянки, де знайти сили й засоби, щоб прикрити Київський та Чернігівський напрямки.

«Коли я почув пропозицію, що нам всім потрібно відійти на правий берег Дніпра (це було запропоновано на пункті управління — не в приватній розмові, а в присутності військовослужбовців, які там знаходились), а лівий залишити, зі мною ледве правець не стався. Як так — ми на третій-п'ятий день війни вже передбачаємо такий відхід? Це те, чого добивається Путін. Які були б наслідки, якби ми спробували відвести війська? Взагалі важко навіть спрогнозувати», — каже Муженко.

Він зазначає, що на той момент не було повністю готових рішень. «Деякі й не могли бути готові. А якісь основні заготовки мали б бути. Тим більше, що на початку лютого пройшли навчання Заметіль-2022, які дали свій позитив. Але не такий, як би хотілося. Однак, слава Богу, відбулося так, як відбулося», — розповідає ексочільник Генштабу.

Муженко також прокоментував висадку російського десанту у Гостомелі. «Запитав декого: „Як трапилося, що російський десант висадився в аеропорту Гостомеля?“ Відповіді не було. Тоді було ухвалено рішення завдати удару авіацією, потім — артилерією, а далі заблокувати та знищити ворога», — розповів він.

Генерал дивується також, що не було засобів протиповітряної оборони, які мали стояти вздовж узбережжя Київського моря з однієї сторони в постійному режимі чергування

«Бо знав, що був створений так званий „шилочний дивізіон“ протиповітряної оборони ["Шилка» — це зенітна самохідна установка радянського виробництва ЗСУ 23−4], який стояв по лівому берегу водосховища (Київське море шириною до 20 кілометрів — з одного берега засоби ППО його не перекривали). Не знаю. Це ж було передбачено цими замислами. До 2019 року там завжди проводили перевірки та тренування. Коли їх зняли? Чому їх не було? Як готували? Дуже багато запитань", — каже Муженко.

Загалом, він зазначає, що перші дні вторгнення «дійсно були знакові». «Ми втрималися завдяки лідерству, самостійності й ініціативності командирів низової ланки — рот, батальйонів до комбригів включно, а в деякі моменти й волі командирів вищої ланки. Мабуть, це був результат підготовки й нашого досвіду з 2014 по 2022 рік, коли ми тактичну ініціативу віддавали командирам. Події перших днів я б схарактеризував як стратегічно-оборонну операцію Збройних Сил, яка відбулася у формі тактичних дій підрозділів і військових частин. Для військових це зрозуміло», — каже він.

Генерал також відзначає сміливість простих людей і простих солдатів. «Ми зупинили цю навалу завдяки патріотизму, самовіддачі, героїзму простих людей і простих військових. На зустріч ворожим колонам виходили беззбройні українці й зупиняли танки. З-за своїх парканів люди кидали пляшки з горючою сумішшю. Опір був майже всюди», — зазначає він.

Джерело: Факти.ІCTV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Науковий "захід" виявився фейковим: Чиновник новорічні свята провів "у відрядженні" в Фінляндії з родиною, - журналістське розслідування

субота, 18 січень 2025, 14:08

Керівник офісу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Михайло Янчук з 1 по 8 січня 2025-го провів у відрядженні в Фінляндії. Фактично новорічні свята чиновник, який був призначений на посаду всього три місяці тому, з дружиною...

Народні прикмети на 18 січня. Вдалий день для магічних ритуалів. Увечері не гуляйте у безлюдних місцях

субота, 18 січень 2025, 7:05

Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...