Вперше про NFT заговорили у 2017 році, але стрімке зростання популярності відбулося протягом 2021-22 років. Інвестори почали активно скуповувати цифрові колекційні предмети. Цікавість до таких криптовалютних активів зберігається й у 2023 році. За допомогою криптовалютної платформи Binance можна дізнатися не тільки про поточний курс біткоїна, але і важливу інформацію. Наприклад, які з NFT-токенів мають найбільшу цінність.
Одним із перших та досить дорогих NFT-токенів став проєкт CryptoPunk. Минулого року його було продано за 23,7 млн доларів. Новим власником унікального криптовалютного активу став генеральний директор одного зі стартапів, компанія якого також займається блокчейн-технологіями.
Цінність цифрового зображення полягає в його надзвичайній рідкісності. Видання має всього 9 зображень, в той самий час токен є єдиним прибульцем у бандані з 333 картинок.
Досить висока ціна й у наступного токена від CryptoPunk. Картинку під номером #7523 було продано за 11,75 млн доларів ще у 2021 році в період пандемії. На той час зображення було найдорожчим проєктом компанії.
Як і в попередньому токені, на картинці зображено прибульця, але вже не в бандані, а в масці. Саме це сподобалося покупцю на аукціоні, адже в той період маски були дуже популярними.
У компанії CryptoPunk було ще кілька цікавих NFT-токенів. Загальна їх вартість складала понад 10 млн доларів.
Один із найдорожчих NFT-витворів минулого року — Human One, за який заплатили 28,9 млн доларів. Про цей продукт відомо, що він:
На екранах змінюється час доби та локацій. Автор продемонстрував свою креативність та можливість творити не тільки в межах цифрового простору.
Срібло в рейтингу найдорожчих NFT-токенів минулого року завоював проєкт Clock. Авторство належить журналісту Джуліану Ассанжу, який згодом потрапив у в’язницю. Ассанж звинувачений у шпигунстві. Цей фактор відобразився на вартості токена. Проєкт було створено з метою забезпечення фінансування юридичного захисту. Волонтери з команди Ассанжа створили краудфандингову платформу саме для цього токена. Купили Clock за 52,7 млн доларів, а кошти були направлені на фінансування судів журналіста.
Найдорожчий NFT-токен минулого року — Everydays: The First 500 days. Його засновник — американський дизайнер Майк Вінкельман, який також відомий під псевдонімом Beeple. Робота була продана за 69,3 млн доларів, а новим власником токена став Metakovan.
Головна особливість цього NFT-токена полягає в тому, що він є фотоколажем, який складено з 5000 знімків. З 2007 року автор щоденно викладав на свою сторінку в соціальній мережі кадри. Тобто повсякденне захоплення перетворилося на мистецтво, а в автора з’явилися поціновувачі, які готові віддати шалені суми за ексклюзивне право володіння унікальними цифровими продуктами.
Перша леді США Меланія Трамп після чотиритижневої відсутності повернулася до Вашингтона. Президент Дональд Трамп разом із дружиною відвідав прийом для членів Національної асоціації губернаторів у Східній кімнаті Білого дому, передають Патріоти України....
У суботу, 22 лютого 2025 року, президент Польщі Анджей Дуда був у США, де обговорював зі своїм американським колегою Дональдом Трампом перспективи подальшої співпраці двох країн та взаємини Сполучених Штатів з Україною та РФ. Але їхня зустріч тривала л...