Російські «воєнкори» і частково — західні аналітики припускають, що ЗСУ могли збити російський винищувач Су-34 з F-16. Чому цю інформацію варто піддавати сумніву і які F-16 насправді передали Україні, розповів військовий оглядач Василь Пехньо. Патріоти України пропонують вашій увазі його міркування.
Чесно кажучи, я б надто позитивну інформакампанію на цьому факті не розгортав. По-перше, виходячи з того, що закликаю довіряти офіційним джерелам — без сумніву, так воно і має бути. Сьогодні у ранковому зведенні Генерального штабу немає інформації про ураження ворожого Су-34.
Звідки ми взяли цю інформацію? Виключно із ворожого телеграм-ресурсу. Тобто це може бути, може цього і не бути. Генштаб поки що цього не підтверджує.
Можливо, Генштаб не підтверджує цього із суто практичних міркувань — для того, щоб не давати остаточного визнання та розуміння для росіян, що, наприклад, наші F-16 спрацювали або спрацював якийсь наш блукаючий Patriot.
Я закликаю не бути такими позитивно налаштованими, тому що це рівно 50/50 може бути правдою щодо збиття ворожої Сушки, яка справді є носієм КАБів.
Я спілкувався із льотчиками, котрі і обслуговують, і користуються F-16. Вони кажуть, що потрібно розуміти, що поки що ті кількості, а найперше ті озброєння, які є на F-16, не дозволяють говорити про те, що це є зброя переваги або зброя, котра дозволить бодай вирівняти становище в українському небі, в якому не домінує, але переважає ворожа авіація.
Тому що так само потрібно бути свідомими, що у нас величезна кількість старої радянської техніки — Су-27, Міг-29, найперше Су-24, які є носіями Storm Shadow. Вся ця техніка потребує заміни. Вони просто вже не те, що морально застарілі, на папері продовжений строк їхнього життя вже неодноразово. І це, якщо чесно сказати, літаючі гроби, як кажуть наші військові.
Траплялися випадки, що навіть аси-пілоти розбивалися, адже техніка відмовляла. І нам насамперед потрібно більше західної авіації для того, щоб замінити наш авіапарк. Це перше, що показує, що західна авіація, яка до нас приходить, не стає поки що геймченджером.
І другий фактор. Будьмо відверті: F-16 поки що без ракет західного озброєння JASSM, які дозволятимуть стріляти на велику відстань і в глибину Російської Федерації, і без того, про що писав нещодавно командувач американських військ в Європі Крістофер Каволі… Він листи надсилав до Конгресу і казав, що, мовляв, у нас є озброєння, яке ми не передали українцям, але яке може послуговуватися їм у війні. Це він якраз говорив про крилаті ракети JASSM на F-16 і про систему захищеного зв’язку Link-16, це натівська система.
Це навіть не просто система захищеного зв’язку — це передача інформації, шифрування її. Так от ці ж літаки так само передані і без цієї системи. Тобто це дуже серйозний виклик, це дуже серйозна проблема. Наші західні партнери бояться, що це, мовляв, потрапить до рук росіян, і тому передали нам F-16 з обрубаними можливостями. І от без цього (прямою мовою кажу, що говорять деякі авіаексперти і наші льотчики) є таке враження, що нам передали музейні експонати, якими ми не можемо активно користуватися проти росіян.
Якщо раптом це спрацював F-16 по російському Су-34, що не є ще підтвердженим фактом, то це дуже класно. Можливо, щось і змінилося. Але, станом на зараз, я би просто не накручував би ось цих надміру позитивних очікувань, щоб потім не було розчарувань.
Низка державних підприємств Білорусі займається серійним виробництвом снарядів для російської армії. Про це йдеться у розслідуванні організації BelPol, передають Патріоти України. За даними розслідувачів, серед підприємств, які займаються виробництвом ...
Більшість посадовців з команд як чинного президента США Джо Байдена, так і Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться 20 січня, кажуть, що російські війська залишаться на українських територіях, які нині окуповані. Про це в неділю, 19 січня, пише T...