Нам потрібна не "мінімальна держава", а якісна: Чому лібертаріанство в наших умовах - самогубство

Там, де немає хоча б якогось механізму захисту прав, запускається спіраль неконтрольованого насильства.

"Про лібертаріанство, яке знову обговорюють. Якщо спрощено, то лібертаріанство – це ідея мінімуму держави. Воно радикальніше, ніж лібералізм, який у ХХ ст. багато говорить про рівність, справедливість та інституції, а не тільки про свободу", - пише журналіст Володимир Єрмоленко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Лібертаріанство в наших умовах – це самогубство. Бо тоді вся розмова про чесні суди, якісні державні послуги, державну політику рівних умов для всіх, не кажучи вже про підтримку слабких – множиться на нуль.

Є теза Тимоті Снайдера: одна з причин Голокосту і масових злочинів Другої світової полягала в знищенні державних інституцій. Там, де немає хоча б якогось механізму захисту прав, запускається спіраль неконтрольованого насильства.

Лібертаріанство абсолютизує свободу, але будь-яка абсолютизована цінність призводить до насильства. Навіть абсолютизація свободи. Нам потрібна не "мінімальна держава" чи "максимальна держава", а якісна держава. Яка займається тим, чим має займатися, і не займається тим, чим не має, і ці обидві функції робить добре".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Зажевріла надія

неділя, 27 липень 2025, 23:35

Тиждень тому ситуація в країні здавалося безпросвітною. . Тотальне домінування влади в медіа — із опозиційними ЗМІ, загнаними в кут, і розгулом маніпуляцій у соцмережах і телеграм-помийках. . Глуха до голосу розуму більшість зі "слуг", уламків опзж і і...

Найбільший лузер в історії "картонного протесту" - Путін, - Вікторія Сюмар

неділя, 27 липень 2025, 22:41

"Текст, який я не можу не написати… Про мої власні страхи, які зникли за останній тиждень. Чесно, чи на найбільший мій страх війни — це втрата людей… ні, навіть поколінь. Я найбільше боялася, що ми втратимо покоління молодих, які поїхали й не повернуть...