Народні прикмети на 10 листопада: Що українці спрадавна намагалися робити цього дня задля сімейного щастя, а чого уникати

Якщо до 10 листопада дня досі не опало листя на вишні, то зима в буде пізньою

Православне свято 10 листопада за новим календарем (23 листопада за старим) - день пам'яті апостолів від 70-ти, зокрема Єраста і Родіона. За юліанським календарем - день пам'яті святої Параскеви Іконійської та преподобного Іова Почаївського.

***

Апостоли Іродіон, Єраст, Олімп, Сосипатр, Куарт і Тертій жили в I столітті. Вони були обрані в число апостолів від 70-ти. Відомостей про їхнє життя, як і про багатьох ранньохристиянських святих, збереглося мало.

Відомо, що Сосипатр Іконійський був єпископом Іконії, проповідував на острові Керкірі (Корфу). Сосипатра запроторювали до в'язниці і хотіли стратити, але апостол залишався неушкодженим і продовжував проповідувати. За переказами, одного разу він воскресив сина правителя острова. Сам апостол помер у глибокій старості.

Про апостола Олімпа відомо, що його стратили в Римі. Апостола Куарта лише раз згадує Павло в посланні до римлян. Згідно з переказами, Куарт був єпископом Бейрута - там він і помер, але перед тим навернув до віри чимало язичників. Тертій був родом із Коринфа і є версія, що він переписував послання Павла з оригіналу і робив переклад грецькою.Ераст був учнем апостола Павла і якийсь час вони разом із Павлом були в Єрусалимі, а пізніше Ераст став єпископом Панеадським у північній Палестині.

Апостол Іродіон був єпископом у місті Параса і поширював християнство серед язичників. Іродіон загинув у Римі разом з апостолами Петром і Павлом.

Прикмети на 10 листопада

За прикметами цього дня можна дізнатися погоду на найближчий час:

  • листя з вишні ще не опало - тепло протримається довго;
  • туман із ранку - буде потепління;
  • коло біля місяця - чекай на бурю;
  • побачили білку цього дня - до теплої погоди.

10 листопада також - свято Єраста і Родіона. Вважається, що з цього дня починаються справжні морози, але за нинішнього потепління клімату так відбувається не завжди.

Що не можна робити 10 листопада

У церковне свято 10 листопада, як і в будь-який інший день, церква не схвалює брехні, жадібності, ліні, заздрості. Не слід лаятися, влаштовувати чвари, відмовляти в допомозі.

За народними прикметами цього дня не слід робити прибирання і виносити сміття, щоб не винести з дому достатку. Не радять прикмети також вирушати в далеку дорогу - вона через погоду може бути поганою.

Що можна робити 10 листопада

У православне свято сьогодні в молитвах до святих апостолів просять про зміцнення духу і віри, про допомогу в скрутних ситуаціях і розв'язання проблем.

Цього дня наші предки освячували в храмах хліб і сіль, ними годували також домашню худобу, щоб вона благополучно перенесла зиму. Є повір'я, що якщо таким хлібом із сіллю пригостити того, з ким ви давно не ладнаєте, то незабаром помиритеся.

На Родіона і Єраста прийнято допомагати нужденним і жебракам: ділитися їжею та одягом. Вважається, що такі люди - ближче до Господа, і якщо вони помоляться за благодійників, то ці молитви точно будуть почуті.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Створити нову проблему замість старої": Жорін розповів, як ставиться до ідеї розформувати ТЦК

вівторок, 12 листопад 2024, 22:05

Ідея розформувати ТЦК і запровадити якусь нову цивільну структуру – "пустий популізм, не вартий обговорення". Таку думку висловив у Телеграмі заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін, передають Патріоти України. "Замість того, щоб вирішити проблему, х...

Настільки перехвилювався?: Прем'єр Японії заснув прямо під час свого переобрання (відео)

вівторок, 12 листопад 2024, 21:32

Прем'єр-міністр Японії Сіґеру Ісіба (також є варіант написання Шіґеру Ішіба) заснув під час голосування за своє переобрання. Про це свідчить відповідне відео, що потрапило у вівторок, 12 листопада в Інтернет, передають Патріоти України. Попри те, що Сі...