Православна церква України 10 листопада за новим стилем вшановує пам'ять молодших апостолів Ераста і Родіона. За старим стилем 10 листопада церква вшановувала святу Параскеву з Малої Азії.
Наші предки в цей день по можливості сиділи вдома і нікуди не їздили. Погода в середині листопада була непередбачуваною і змінювалася кілька разів за день. Дороги то замерзали, то розмивалися дощем, то засихали. Народне свято 10 листопада здавна вважалося невдалим для поїздок, оскільки віз міг у будь-який момент загрузнути посеред стежки.
У пращурів в це народне свято була традиція допомагати бідним і нужденним людям, а також сиротам. Їм жертвували одяг, посуд, предмети побуту. Люди вірили, що жебраки знаходяться ближче до Бога, і допомога їм буде щедро винагороджена Господом.
Також в цей день було прийнято пригощати рідних, особливо тих, з ким склалися не дуже близькі стосунки. А молодята пригощали батьків чоловіка або дружини. Вважалося, що якщо нагодувати гостя в цей день домашнім або освяченим хлібом, то відносини з людиною налагодяться.
За старим стилем церква в цей день шанувала святу Параскеву, яка вважається покровителькою жіночого рукоділля і в цілому захисницею жінок. Жінки молилися Параскеві про вдале заміжжя і щасливе сімейне життя. День вважали вдалим для рукоділля, жіночої роботи, торгівлі. За народними віруваннями в цю дату легко проходять пологи.
Свято 10 листопада вважається вдалим для мисливців, рибалок і грибників. Однак їм до заходу сонця потрібно повернутися додому.
У цей день небажано вирушати в далеку дорогу, особливо якщо в останні дні йшов дощ. Якщо немає можливості відкласти поїздку, то перед дорогою прочитайте молитву для мандрівників.
Небажано йти далеко від дому після заходу, особливо в дику місцевість.
У цю дату не можна прясти, але можна шити і вишивати.
У цю дату небажано багато сміятися, голосно веселитися і влаштовувати багатолюдні вечірки.
По можливості в цей день варто якомога менше контактувати з водою: не мити посуд і підлогу, не купатися і не приймати водні процедури.
У цей день існують такі прикмети погоди:
Важливо пам'ятати, що в наші дні клімат значно змінився, і деякі давні погодні прикмети для нас вже не актуальні.
Частина перша. 1. Питання комплектування. На сьогоднішній день загальна чисельність так званого «объединённой группировки вооружённых сил рф на юго-западном твд» (офіційна назва різновидового та різнорідного угруповання «вс рф», що воює в Україні), за ...
Православна церква України 3 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника Мідікійського (відомий також в народі як Микита-вододіл. - ред.), мучениці Феодосії та ікони Богоматері "Нев'янучий цвіт". За старим стилем у цей день ...