Православна церква України 11 грудня за новим стилем вшановує пам'ять святого Никона Сухого - сина багатих батьків, який відмовився від спадщини і прийняв чернецтво в Києво-Печерській Лаврі.
1096 рокупід час нападу половців на Київ чернець потрапив у полон до князя Боняка. Степовики надіялися отримати чималий викуп, однак надії їхні були марними. В неволі Никон провів три роки, постійно молився і саме завдяки цьому отримав свободу. Страшні тортури стали причиною того, що преподобний сильно схуд. Саме за це він і отримав своє прізвисько — Сухий.
За старим стилем в цей день шанували святих Авія і Гурія, а також сповідника Стефана.
Наші предки в це свято молилися святому Никону про прощення гріхів і нечестивих проступків, очищення совісті.
11 грудня наші предки проводили спеціальний обряд для благополуччя і захисту від злих сил. Для цього з ранку підпалювали лампадку і залишали горіти до тих пір, поки всі в домі не ляжуть спати. Також в цей день широко відкривали стулки вікон і знімали штори. Люди вірили, що в Ніконів день в будинку повинно бути світло, і це світло очищав приміщення.
11 грудня люди спостерігали за сойками. Побачити цю пташку у дворі вважалося дуже щасливою прикметою. Для сойок залишали частування в шпаківні.
Дата вважається дуже вдалою для лікування лихоманки, пневмонії, ангіни, туберкульозу і будь-яких захворювань легенів. За давніми віруваннями, навіть найважча хвороба відступить, якщо присвятити лікуванню 11 грудня.
День 11 грудня здавна вважається нещасливим для будь-яких подорожей. Можливо таке упередження пов'язане з тим, що до цієї дати замерзали і покривалися снігом дороги, і мандрівники боялися загрузнути в снігу або заблукати через хуртовини.
Не варто їздити в подорож і далеку дорогу без великої необхідності.
Дівчатам заборонялося мити голову та розчісувати волосся.
Не можна в цей день щільно закривати вікна шторами.
Після настання темряви не варто займатися важкими фізичними вправами і роботою по дому.
У день Никона не можна одягатися в рваний, брудний, сильно зношений одяг, щоб не накликати на себе неприємності.
Не можна вирушати на полювання і риболовлю в цей день.
Не можна лаятися, лихословити і влаштовувати гучні посиденьки.
Категорично заборонено рубати сосни і ялини, інакше буде біда.
Ось які прикмети погоди є в цей день:
Частина перша. 1. Питання комплектування. На сьогоднішній день загальна чисельність так званого «объединённой группировки вооружённых сил рф на юго-западном твд» (офіційна назва різновидового та різнорідного угруповання «вс рф», що воює в Україні), за ...
Православна церква України 3 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника Мідікійського (відомий також в народі як Микита-вододіл. - ред.), мучениці Феодосії та ікони Богоматері "Нев'янучий цвіт". За старим стилем у цей день ...