Християни східного обряду 11 лютого вшановує пам'ять єпископа Власія Севастійського і праведну Феодору, царицю Грецьку.
Народне свято лютого відоме під назвою Власів день. У давні часи вважалося, що в цей період настають сильні морози, але триватимуть вони недовго. Самого святого Власія шанували як покровителя домашніх тварин і молилися Йому про хороше здоров'я худоби.
За старим стилем свято 11 лютого присвячене богослову Ігнатію Богоносцю і затворнику Лаврентію Києво-Печерському, якому моляться про лікування очних хвороб. Лаврентів день українці присвячували догляду за коровами, конями та іншою домашньою худобою. Їм давали найкращий корми, а в поїлку наливали святу воду.
В цілому сьогоднішнє свято вважається несприятливим днем. Люди намагалися не виходити з дому, побоюючись нечисті, пристріту і підступів відьом. Боялися також зіткнутися з лихоманками - злими духами, які можуть заразити людину хворобою.
Сьогоднішній день добре підходить для роботи з рослинами на підвіконні і підготовки насіння до посіву.
Людина, що захворіла 11 лютого, буде довго і важко одужувати, тому не можна одягатися не по погоді, спілкуватися з хворими людьми, знаходиться в людних місцях.
Категорично заборонено бити і обзивати тварин, кричати на них, лаяти за провини. Не можна виганяти на вулицю кішок і собак. Заборонено також різати тварин на м'ясо.
Новонароджене теля не можна показувати не членам сім'ї, інакше воно проживе недовго.
Не можна нічого піднімати з землі.
Жінкам не варто займатися важкою фізичною працею, щоб не було проблем з жіночим здоров'ям.
20 квітня за новим стилем (3 травня за старим) вшановують пам'ять преподобного Феодора Тріхіна, преподобного Анастасія Синайського і Кіпрську ікону Богоматері. За юліанським календарем цього дня вшановують мученика Руфіна і мученицю Акіліну молодшу. ....
Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні 17 квітня відвідала Овальний кабінет Білого дому у Вашингтоні (Колумбія, США), де в неї відбулася зустріч з американським президентом Дональдом Трампом. Офіційні фото із заходу розмістило агентство ЕРА. Водночас...