***
Іоан жив у VI столітті на Кіпрі. Сам він походив зі шляхетної родини. Був одружений, але рано втратив дружину і дітей. Після цього він став вести аскетичний спосіб життя, постив, багато молився і допомагав нужденним. Іоанн не був церковнослужителем, але за благочестивий спосіб життя його обрали на патріарший престол в Олександрії.
Коли Іоан зійшов на престол, то порахував усіх жебраків в Олександрії і роздав їм усе, що мав. Також жебракам щодня видавали їжу, патріарх сам роздавав милостиню, допомагав хворим, викуповував полонених. За це його прозвали Милостивий.
Близько 619 року в Єгипет вторглися перси і стали загрожувати Олександрії. Іоан вирушив до Константинополя, щоб попросити в імператора захисту. Дорогою патріарх зупинився в рідному місті - Амафунті, і там помер.
Мощі святого Іоана, що мають чудотворну силу, перенесли до Константинополя, а 1249 року перевезли до Венеції. Частина мощей пізніше перебувала в Будапешті, частина - на Афоні.
***
12 листопада за новим церковним календарем - день пам'яті ікони Божої Матері "Милостива" (Кіккська).
Кіккська ікона Божої Матері, яку також називають "Милостива" - одна з найбільш шанованих чудотворних ікон Богородиці на Кіпрі. Свою назву ікона отримала від гори Кіккос, автором святині вважають апостола Луку.
На Кіпр ікона Божої Матері "Милостива" потрапила наприкінці ΧΙ століття з імператорського палацу в Константинополі, відтоді перебуває в соборному храмі Кіккського монастиря.
Особливість образу - положення Немовляти Христа, яке грається на руках Богородиці. Ікона до половини закрита шитою золотом завісою, тому лик Богоматері та Божественного Немовляти ніхто не бачить. Імовірно, образ закрили в XVI столітті, а в "Описі Кіккського монастиря", сказано: "ті, які пробували відкрити покров, яким закрита свята ікона, піддавалися тяжкому покаранню з боку Пресвятої Матері Божої". Відомий такий випадок - 1771 року ієромонах Іоанн Родосець з Єрусалима спробував відкрити завісу і на кілька годин остовпів і втратив мову.
На Кіпрі від ікони стали відбуватися чудеса: вона рятувала від посухи і нашестя сарани, зцілювала бездітних жінок і сліпих. За молитвою до ікони отримували порятунок люди, які потрапили в шторм.
Один зі списків чудотворної святині перебуває в Україні - у Свято-Миколаївському жіночому монастирі (м. Мукачево Закарпатської області).
За прикметами дня можна дізнатися, як скоро випаде сніг і почнуться морози:
У народному календарі 12 листопада - свято Іван Милостивий, Іван Сніговий. За народними прикметами цього дня має випасти сніг.
У церковне свято 12 листопада, як і в інший день, церква не схвалює гніву, лінощів, жадібності та заздрості, обжерливості. Не слід бажати зла, відмовляти в допомозі, впадати у відчай.
Cьогодні не варто купувати взуття - у народі вірять, що це до неприємностей в особистому житті, особливо незаміжнім дівчатам. Також не варто вирушати в далеку дорогу.
Незаміжнім дівчатам крім того, щоб уникати купівля взуття, аби не принести самотність або невдалий шлюб, також краще не проводити вечір в компанії подруг, бо можна засидітися в дівках.
У православне свято сьогодні в молитвах до святителя Іоанна просять про міцне здоров'я і щастя для дітей.
Перед іконою Божої Матері "Милостива" моляться про зцілення від різних хвороб, паралічу, кровотечі, безпліддя, головного болю, просять допомоги в сімейних проблемах, сил у скруті й печалі, позбавлення від посухи.
Проаналізувавши фотографію того, як очільниця німецького МЗС Анналена Бербок відвернулася від канцлера Олафа Шольца, штучний інтелект знайшов цікаве порівняння. Таким спостереженням поділилася голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» ...
Переможниця шоу Холостяк 13, волонтерка і перекладачка німецької мови Інна Бєлєнь також провела екскурсію квартирою, яку орендує у Києві, передають Патріоти України. Бєлєнь і ветеран війни Олександр Терен після завершення реаліті будують стосунки. Зара...