12 вересня за новим церковним календарем (25 вересня за старим) закінчується святкування Різдва Пресвятої Богородиці, А також день пам'яті священномученика Автонома Італійського. У народному календарі день отримав назву Артамон Змійовик (видозмінене ім'я Автоном,- ред.). За старим календарним стилем - день пам'яті святителів Олександра, Іоана Пісника і Павла Нового, патріархів Константинопольських.
Автоном жив за часів правління імператора-язичника Діоклетіана і був єпископом у місті Пренесте. Коли почалися гоніння на християн, Автоному довелося піти в інше поселення - Сорею, де його прихистив благочестивий Корнилій. Там єпископ багато проповідував, навернув до християнської віри чимало людей, побудував церкву на честь Архангела Михаїла і зробив Корнилія дияконом.
Але сам Автоном вирішив піти в інші місця, щоб проповідувати і там. Повернувся він лише через кілька років і висвятив Корнилія в єпископи. Коли Автоном потрапив у сусіднє селище, то під впливом його проповіді там зруйнували язичницький храм. Язичницькі жерці не пробачили цього єпископу і вбили його під час богослужіння. Мощі святого знайшли нетлінними через 60 років і створили храм в ім'я священномученика Автонома.
***
12 вересня відзначають також віддання (завершення) свята Різдва Пресвятої Богородиці, яке триває з 8 вересня. Цього дня у храмах відбуваються урочисті служби, присвячені Божій Матері.
За прикметами дня орієнтуються, якою буде погода найближчим часом і зима:
У народі 12 вересня - свято Артамон Змійовик, ім'я Автоном переробили для милозвучності, а Змійовиком прозвали, бо змії цього дня ховаються в нори.
12 вересня, як і на свято Різдва Богородиці, а також у будь-який інший день, Церква не схвалює сварок, лихослів'я, пліток, наклепу, осуду, виступає проти заздрощів, жадібності, помсти та відчаю. Не можна відмовляти тим, хто просить про допомогу.
По можливості в цей день слід уникати важкої роботи. За народними прикметами не можна стригти волосся і нігті. Також 12 вересня не радять йти в ліс - велика ймовірність зустріти там змій.
У віддання свята Різдва Пресвятої Богородиці заведено робити те саме, що і на саме свято - добре піти на службу до храму, помолитися, подякувати Богородиці за все і попросити не залишати в скрутну хвилину.
Хорошов цей день зробити якусь добру справу - добро повернеться сторицею.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...