Народні прикмети на 14 червня. Що українці традиційно робили на Єлисея Гречкосія, щоб здійснилося те, чого потребують, і дуже скоро

14 червня за новим календарним стилем (27 червня - за старим) - день пам'яті пророка Єлисея. У народі день отримав назву Єлисей Гречкосій. 14 червня за старим календарним стилем - день пам'яті мучеників Юстина Філософа та інших, преподобного Агапіта Києво-Печерського .

Єлисей жив у X-IX століттях до Різдва Христового. Згідно з переказами, коли він народився, то сталося диво - золотий ідол, якому поклонялися місцеві жителі, скрикнув. Тоді всі вирішили, що це неспроста. Так і сталося: коли Єлисей виріс, то став помічником Іллі-пророка, а згодом і сам почав пророкувати.

Єлисей міг передбачати майбутнє і без остраху говорив правду навіть царям. Також у нього був особливий дар чудотворення - у Писанні сказано, що він зціляв безнадійно хворих і оживляв померлих. Помер пророк у глибокій старості. Мощі святого за наказом імператора Юліана Відступника хотіли спалити, але вони збереглися і частково перенесені в Олександрію.

Прикмети на 14 червня

У народному календарі 14 червня - свято Єлисей Гречкосій. Прикмети дня говорять про погоду і врожай:

  • дощ пішов цього дня - ще 7 тижнів будуть непогожими;
  • жаби голосно співають - до сильних дощів;
  • комарів багато розвелося - буде врожай ягід;
  • мошкара літає хмарами - до врожаю грибів.

Гречкосієм день у народі прозвали тому, що в цей час зазвичай проходив пізній посів гречки.

Що не можна робити 14 червня

14 червня, як і в інший день, церква не схвалює сварки, плітки, наклеп, жадібність, заздрість, розпач, зневіру.

Народні прикмети забороняють цього дня лінуватися - це до хвороб і нудьги, і відмовляти в милостині.

Що можна робити 14 червня

Пророку Єлисею моляться за здоров'я дітей і родичів, просять захисту незаслужено скривджені. Вважається, що у святого можна просити все, чого завгодно - всі побажання здійсняться дуже скоро, але водночас важливо просити потрібно з чистими помислами і в жодному разі не бажати зла іншим.

Народні прикмети кажуть, що якщо цього дня хрестити дитину, то вона буде щасливою, а щоб у домі всього було вдосталь і його мешканців супроводжувала удача, потрібно сьогодні поставити на стіл гречану кашу. Вважається, що той, хто скуштує 14 червня гречку, поліпшить свій добробут і здоров'я, а весь рік у нього буде вдалим.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Несуться до прірви

середа, 24 липень 2024, 8:44

Коли політики з авторитарними замашками вирішують стати «великими диктаторами», вони мають памʼятати: це шлях, який вимагає чималого хисту. Бажання, хитрості, підлості і жорстокості – мало. Суспільство чинить спротив. Якщо не вмієш подолати – зупинись ...

Ціна втрати Прогресу: На Покровському напрямку окупанти беруть в оточення бійців однієї з бригад ЗСУ. Команди на відхід з "мішку" немає – DeepState

середа, 24 липень 2024, 8:14

Російські окупанти намагаються оточити частину угрупування українських військових поблизу села Прогрес у Донецькій області, яке днями було захоплене. Однак наразі наказ про вирівнювання лінії фронту не надходив. Про це у ніч проти середи, 24 липня, пов...