Народні прикмети на 15 квітня. Приділіть увагу постільній білизні і бізнесу

​Народне свято 15 квітня відоме під назвами Пудів день, Святий Пуд, Тит-ледолом, Бескормица, Полікарпів день.

Православна церква України 15 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Павла Фівейського, святого Пуда, учня апостола Павла, а також мучениць Василини та Анастасії. За старим стилем у сьогодні вшановують пам'ять преподобного Тита і мученика Полікарпа.

15 квітня наші предки присвячували торгівлі. Ця дата вважається дуже вдалою для ведення бізнесу, а виручки цоьго дня можна отримати набагато більше, ніж зазвичай. Торговці цього дня влаштовували весняні ярмарки і продавали сільськогосподарський інвентар, літнє взуття та одяг, матеріали для будівництва.

Для селян у середині квітня починався важкий період, коли припаси на зиму з'їдені, а новий урожай ще не дозрів. Починався період безхліб'я.

Пасічники в день святого Пуда виносили пасіки і перевіряли, як бджоли пережили зиму. Оскільки вже зацвітали дерева і з'являлися перші квіти, для бджіл було багато нектару. Щоб був гарний урожай меду, вулики обприскували святою водою. Також за прикметою для міцного здоров'я сьогодні потрібно з'їсти ложку домашнього меду.

Жінки 15 квітня ходили до лісу чи поля, де збирали лікарські трави, деревні бруньки та коріння, а потім засушували на зиму. Вірили, що зібрані одразу після початку цвітіння рослини найкорисніші.

Чоловіки в це народне свято їздили закуповуватися на ринок, орали землю, займалися ремонтом і лагодженням городнього інвентарю. За народними звичаями у тямущого господаря всі предмети для ділянки мають бути підготовлені з весни.

Що не можна робити 15 квітня

Поганою прикметою сьогоднішнього дня вважається спати на брудній або непраній постільній білизні.

Невдалий день для обрізки дерев, заготівлі живців, прищипування - рани на рослинах довго гоїтимуться.

Не варто цього дня занадто багато працювати, займатися важкою фізичною працею, перенапружуватися. Обов'язково приділіть час відпочинку, інакше можуть виникнути проблеми зі здоров'ям.

Не давайте нікому гроші в борг, інакше повернення боргу не дочекаєтеся.

Прикмети погоди 15 квітня

  • Якщо вже прилетіли ластівки, то більше морозів не буде.
  • На березі повністю розпустилося листя - через тиждень уже пора садити картоплю.
  • Якщо зацвіла вільха, то вже пора сіяти гречку.
  • Небо під час заходу сонця червоне - до дощу найближчими днями.
  • Дощ у другій половині дня віщує потепління.
  • Птахи купаються в калюжах - до спеки.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Проміжні висновки дій противника на Харківському операційному напрямку - Костянтин Машовець

середа, 29 травень 2024, 1:45

З початку активних (наступальних) дій противника на Харківському операційному напрямку пройшло більше 2-х тижнів, тож вже можемо підвести деякі проміжні висновки... Про це й поговоремо... Зробемо це у двох частинах. Сьогодні - частина перша, про плани ...

"Українці не були "партнерами по імперії": Портников філігранно розніс "хорошу руську" Латиніну

середа, 29 травень 2024, 0:30

Дискусія була присвячена імперській спадщині Росії. Латиніна, яка почала розмову, заявила, що, на її думку, українці безпідставно взяли на себе роль жертви, бо були "партнерами по імперії". Латиніна вважає, що зображення росіян як "генетичних імперців"...