Народні прикмети на 16 травня: Українці вважали цей день одним з найнещасливіших у році. Що пращури робили на щастя

16 травня за новим стилем вшановують пам'ять преподобного Феодора Освяченого (у народі - Федір Житник) і єпископа Олександра Єрусалимського. За юліанським календарем сьогодні вшановують мучеників Тимофія і Мавру, нагадують Патріоти України.

***

Феодор жив у IV столітті, в Єгипті. Він походив із багатої і знатної сім'ї, але, коли йому виповнилося 14 років, пішов із дому в монастир. Там став учнем Пахомія Великого і дав обітницю зречення від світу.

Коли Пахомій почав будівництво Тавенніської обителі, то зробив Феодора головним, а після смерті преподобного Феодор залишився керувати монастирем, а пізніше - і всіма Фіваїдськими обителями. Феодор став першим, кого висвятили на священика в його ж обителі, тому й отримав ім'я Освячений. Преподобний прославився святістю життя і даром чудотворення.

Прикмети на 16 травня

У народному календарі день Федора Житника вважався останнім терміном, коли можна сіяти жито, пшеницю, жито, жито, овес і ячмінь.

За прикметами дня судять про погоду і врожай:

  • хмари швидко рухаються в одному напрямку - день буде ясний і без дощу;
  • грім чути в цей день - урожай буде багатим;
  • зацвіла горобина - до тепла;
  • сонце припікає - літо теж буде спекотним.

Якщо на водоймах з'явилися пелюстки латаття - заморозків уже не буде.

Що не можна робити 16 травня

У народі день вважається одним із найнещасливіших у році, тому повір'я радять 16 травня бути гранично обережним у всьому.

Не можна байдикувати, ухилятися від роботи, відкладати справи, інакше в усіх починаннях будуть невдалими.

Як подружжя проведе цей день, так мине рік, тому сваритися і згадувати старі образи чоловікові та дружині не варто.

Невдалий день для будівництва та ремонту, окрім термінових випадків.

Не варто в цей день зловживати алкоголем, а за можливості краще взагалі відмовитися від спиртного.

Що можна робити 16 травня

У преподобного Феодора просять здоров'я і одужання, до святого звертаються, щоб допоміг позбутися головного болю. Також моляться про гарний урожай, особливо злакових.

Цього дня можна і потрібно попрацювати на ділянці або дачі - садити, полоти, поливати. Наші предки 16 травня ставили на стіл гречану, ячмінну або пшоняну кашу - щоб у домі був достаток і благополуччя. Також збирали квіти горобини, з якими потім готували чай.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Мы все ждем, когда наши начнут кошмарить Сумы...": Z-воєнкори бідкаються, що українські FPV-дрони на Курщині нищать основну логістичну артерію забезпечення окупантів для наступу на Суми

понеділок, 21 липень 2025, 7:30

​. Українські сили продовжують упевнено розширювати зону ураження безпілотними ударами - навіть російські військові блогери більше не можуть приховати втрати в тилу. Z-ресурс «Северный канал», близький до ЗС РФ, поскаржився на ефективність українських ...

Народні прикмети на 21 липня. Чому українці цього дня не пускали небажаних гостей та намагались поменше базікати

понеділок, 21 липень 2025, 7:11

21 липня за новим церковним календарем (3 серпня за старим) - день пам'яті преподобних Онуфрія та Онисима Печерських. У народі день прозвали Онуфрій Мовчазний, зазначають Патріоти України. За юліанським календарним стилем - день пам'яті великомученика...