Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі.
У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. 18 січня вважався половиною зими. Селяни побоювалися низьких температур і заморозків, але водночас раділи, що половина важкого періоду вже позаду. У цей день з дому без необхідності не виходили, побоюючись хвороб і нечисті.
За старим стилем в це народне свято відзначали Водохресний святвечір, в який дотримувалися суворого посту. На цілий день відмовлялися від м'яса, молочних продуктів і яєць. Головна обрядова страва цього дня - голодна кутя на узварі. Вважалося, що кожен член сім'ї повинен з'їсти хоча б по ложці куті, і тоді сім'я цілий рік хворіти не буде.
На водохресний святвечір прийнято освячувати в церкві воду і забирати її додому, а також святити домашні колодязі. За народними віруваннями, водохресна вода має цілющі властивості і може знімати порчу.
У молоді тривав весільний період. У Київській Русі юнаки в другій половині січня ходили свататися до батьків коханої. В цілому свято 18 січня вважається вдалим для весілля - такий шлюб буде щасливим.
18 січня - вдалий день для магічних ритуалів. Ворожіння на Водохрещу можуть розкрити дівчині, хто буде її нареченим.
У цей день не варто прибиратися в домі, займатися важкою фізичною працею, прати і сушити одяг.
Не варто згадувати старі образи і починати сварки з близькими, інакше в майбутньому відносини зіпсуються.
Освячену до хрещення воду не можна змішувати зі звичайною. Біля святої води не можна сваритися, кричати на інших людей, вимовляти образи і матюки.
Не давайте і не беріть гроші в борг, інакше в цьому році будете мати багато боргів.
Невдалий день для переїзду і новосілля - на новому місці буде багато проблем.
Увечері не можна гуляти далеко від будинків і населених пунктів, заходити вглиб лісу, ходити на річку. Високий ризик заблукати або зіткнутися з нечистю.
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...
Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...