18 вересня за новим церковним календарем (1 жовтня за старим) - день пам'яті святої мучениці Аріадни Промиської. У народі день прозвали Аріна Шипшиниця, зазначають Патріоти України. За старим календарним стилем - день пам'яті пророка Захарії, його дружини праведної Єлисавети та благовірного князя Гліба.
***
Аріадна жила в II столітті у Фригії (територія сучасної Туреччини) і була рабинею. Якось її господар, Тертілл, з нагоди народження сина влаштував урочистість із жертвопринесенням язичницьким богам. Аріадна сповідувала християнську віру і відмовилася брати участь у цій події. За це її побили, а потім кинули до в'язниці й морили голодом. Але Аріадна залишалася непохитною - і її відпустили. Сам же Тертілл послав за нею погоню - Аріадна, побачивши, що її переслідують, стала молитися Богу. Раптово за її молитвою в горі утворилася ущелина, і свята сховалася в ній - це привело переслідувачів у сум'яття і страх. Від рук переслідувачів Бог позбавив святу, як позбавляє птаха від тенет ловців.
За прикметами дня судять, якими будуть осінь і зима:
У народі 18 вересня - свято Аріна Шипшиниця. Цього дня прийнято збирати ягоди шипшини, вважається, що плоди, зібрані до перших заморозків, мають найбільшу цілющу силу.
18 вересня, як і в інший день, Церква не схвалює сварок, лихослів'я, пліток, виступає проти наклепу, осуду, заздрості, жадібності, помсти і відчаю. Не слід відмовляти тим, хто просить про допомогу.
За народними прикметами не слід з'ясовувати стосунки з близькими, інакше сварка може затягнутися надовго, не варто вихвалятися своїми успіхами і слід бути обережними в проханнях до Господа - не просити більше, ніж потрібно.
У святої Аріадни просять благополуччя, здоров'я і сімейної злагоди. Вважається, що сьогодні потрібно зробити якусь добру справу - але не напоказ, а потай.
У народі на Арину Шипшину заведено влаштовувати дівочі посиденьки і шинкувати капусту на зиму.
Вищий антикорупційний суд скасував арешт майна хмельницького ТОВ «Мельникова», яке має зв’язки з сім’єю ексголови МСЕК Тетяни Крупи, підозрюваної у незаконному збагаченні. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на судовий реєстр. Ідеться про...
Озера Прикарпаття та Закарпаття дуже багаті на рибу. Тут водяться лосось, чечуга, омуль, форель, короп, карась, білий амур, щука, окунь, сом, плітка, лящ, судак, сазан. Риболовля в Карпатах пізньої весни, влітку та восени - чудовий відпочинок, який має...