Православна України церква 19 травня за новим стилем вшановує пам'ять священномученика Патрикія Пруського, єпископа Іоанна Готського і мученика Калуфа Єгиптянина. За старим стилем сьогодні вшановують праведника Іова Багатостраждального.
Наші пращури 19 травня сіяли пізні культури, насамперед - бобові. Згідно з прикметами, посаджені сьогодні квасоля і горох дадуть відмінний урожай. Посадками в давні часи займалися жінки, а чоловіки перекопували й орали поле.
Дощу або вітру в це свято дуже раділи. Вірили, що такі погодні явища не тільки підвищать врожайність рослинам, а й принесуть людям міцне здоров'я та зцілення від скорботних думок. Тому в сьогоднішній день трохи корисно постояти обличчям проти вітру, прогулятися по росі та вмитися краплями дощу.
Ще одним звичаєм цього дня був збір трав, коріння і бруньок рослин. Цілющі культури засушували і в майбутньому використовували для домашнього лікування. Молоде листя смородини та вишні використовували в консервації.
Жінки на свято 19 травня готували випічку із сезонних продуктів - черемші, ревеню, шпинату, зелені та полуниці. У печі пекли пироги та короваї, ліпили вареники. Згідно з прикметами, якщо сьогодні з'їсти домашню здобу, то до кінця року родина буде ситою і благополучною. Випічкою пригощали нужденних людей, а також пастухів на знак подяки.
Позичати хліб, сіль і цукор сьогодні - до неприємностей.
Лінуватися і байдикувати весь день - до проблем зі здоров'ям.
Не можна сваритися з близькими людьми - стосунки зіпсуються надовго.
Спати вдень 19 травня - до головного болю.
Не варто цього дня скаржитися на свою долю і проблеми, шкодувати про нездійснені мрії, інакше ситуація погіршиться ще більше.
Народне свято 10 квітня відоме під назвами Терентій маревний, Іларіонів день, Іларіон - виверни голоблі. 10 квітня віряни за новим стилем (23 квітня за старим) вшановують пам'ять мучеників Терентія, Максима, Олександра і Феодора, а також патріарха Гри...
У мережі з'явилися кадри з проривом Збройних сил України у Бєлгородську область РФ. Йдеться про військових 225 окремого штурмового полку (225 ОШП), який раніше був батальйоном, але його розширили. Відповідним відео поділився 225 ОШП у Telegram, передаю...